Gå til innhold
Hundesonen.no

Hunterfield's Dina


Midas

Recommended Posts

Skrevet

stilige bilder! Si meg...Spruta du snø på vovva di? ;)

Det er utrolig mye snø her i Oslo,jeg bor ved grensa til Lørenskog.Mange år siden vi hadde såå mye tror jeg.Godt å se at de 4beinte setter pris på snøen

Skrevet

Ja, jeg er så slem at jeg sparker snø så hun kan hoppe opp å fange den hehehe. Når vi går i dypsnø står hun bare å tripper og venter på at jeg skal gjøre det ;) Jeg må være forsiktig så det ikke er noe hardt inni da... Herlig med snø altså, dog det er litt kaldt med 15 minus når vi har kurskvelder og er ute å trener. Ellers helt topp! :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
    • Kan jeg spørre om hvilke hunderaser som har minst jaktinstinkt? Er det kun selskapshundene?
    • Jeg har ingen som kan ha hunden så de må være her
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...