Gå til innhold
Hundesonen.no

Bilder av fjording med kul man?


Guest LeenaM

Recommended Posts

Skrevet

Noen som har bilder av fjordinger med manen klipt kult? Fant bare dette bildet på google;

post-4314-1234378221_thumb.jpg

Skrevet

Venninna mi kjøper tilbake gamle fjording sin akkurat nå. Dvs. den går i rideskole nå så hun må vente til kontrakten går ut.. men da skal vi klippe han skikkelig fancy, så da kommer det vel noen bilder her. Jeg skal forresten ha ansvar for han, da venninnen min allerede har en fullblodshoppe som skskal følle nå i april (så blir vel bilder fra det også!).

Skrevet

Tusen takk! Det er en fjording jeg kanskje skal få, og om jeg får den, så vil jeg klippe den kult, men må bare se litt forskjellige bilder av det først :huh:

Skrevet

Å, skal du kanskje få hest? Gratulerer i såfall! ;) Så spennende! Hvis jeg får den fjordingen jeg ønsker meg, eller en fjording i det hele tatt, så skal jeg spare til lang man, for jeg synest det er så fint på fjordinger! :huh:

Skrevet

Også er visstnok lang man best for hesten, ifht snø, regn og sludd. ;) For i kortklipt ståman legger det seg oppi, og det er visstnok derfor flere fjordinger har giktproblemer osv. (bare ting jeg har hørt, har ikke noe beviser for å påstå at det er sant, men høres fornuftig ut ifht snø og sludd iallefall, på en lang man vil det meste renne av på sidene, på ståman, så sklir det jo nedimellom håra og ligger og smelter mot huden. ;)

Men, veldig pent med både kort og lang man på hest, synes jeg, selv om jeg synes lang er penest fordi jeg vet det er mer behagelig for hesten(ifht til fluer og sånt også). :huh:

Skrevet

Fjordinger skal jo ha ståman, det er jo sånn rasen er.. Har ikke sett en fjording med lang man på ordentlig, men har sett bilde..

På Fjordhest.net kan du kanskje få hjelp til å finne flere bilder?

Fjordinger er fantastisk flotte!

Skrevet

Takk, skal se på siden. :huh: Tanta mi hadde en fjording før, med lang man. syntes det var fint, jeg, men jeg synes fjordinger skal ha ståman.. Hehe ;)

Skrevet
Fjordinger skal jo ha ståman, det er jo sånn rasen er.. Har ikke sett en fjording med lang man på ordentlig, men har sett bilde..

På Fjordhest.net kan du kanskje få hjelp til å finne flere bilder?

Fjordinger er fantastisk flotte!

Øøhm. Det ække sånn de ER nei. Men de har blitt klippa sånn siden vikingti'a.

Jeg syntes det er corny med ståman. Men så liker jeg ikke fjordinger heller da. :huh:

Men, jeg hadde det moro med å lage hanekam på fjotten til ei venninne. Skal se om jeg finner bilde.

Skrevet
Øøhm. Det ække sånn de ER nei. Men de har blitt klippa sånn siden vikingti'a.

Jeg syntes det er corny med ståman. Men så liker jeg ikke fjordinger heller da. :huh:

Men, jeg hadde det moro med å lage hanekam på fjotten til ei venninne. Skal se om jeg finner bilde.

Uhm.. jeg mener at RASESTANDARDEN er sånn.. ;)

De som driver aktivt med fjording og utstillinger driver ikke å har lang man på dem liksom...

Skrevet
Uhm.. jeg mener at RASESTANDARDEN er sånn.. :P

De som driver aktivt med fjording og utstillinger driver ikke å har lang man på dem liksom...

DA er jeg med. ;)

Skrevet

Og da må jeg jo bare spørre.. Dere som mener fjordinger mååå ha ståman, er det fordi dere er vant til å se det på de...? :P

Men ja til bilde av Fjording med lang man, det har jeg ikke sett før ;)

Skrevet
Og da må jeg jo bare spørre.. Dere som mener fjordinger mååå ha ståman, er det fordi dere er vant til å se det på de...? :P

Men ja til bilde av Fjording med lang man, det har jeg ikke sett før ;)

Finner et par bilder når jeg googler, men tør ikke å stjele dem :P

Googlet Fjoring + lang man, finner bilder..

De er fine med lang man også syns jeg da, men det er liksom kort man som ser finest ut.. men det har kanskje litt med vane å gjøre..

Skrevet
Litt ned på denne siden kan du se en fjording med lang man.

Å, *får frysninger*. Det er nøyaktig en sånn fjording jeg vil ha. Med lang, tjukk man som henger vakkert ned på begge sider, nøaktig sånn sånn den på bilde. *Drømmer* ;)

Skrevet

Hehe, har ikke bilde av tanta mi sin fjording med lang man. Men er det ingen som har bilder av fjording med slik man jeg var ute etter å få bilde av? :)

  • 1 month later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er ikke snakk om en av rasene som er overrepresentert. Det er ingen gentest eller test utenom individuel allergi testing for dette. Som sagt har ingen av besteforeldrene, søsknene og ingen av foreldrene det. Så for meg er det vanskelig å si om det er arvelig eller ikke. Derfor er det vanskelig å si at jeg burde ha vist at hunden ville utvikle denne sykdommen. Takk for tipset, jeg skal kontakte dem for råd.
    • Jeg kjenner ikke sykdommen nok til å vite, men om den er arvelig så kommer det jo an på om det er noe man burde visst om eller testet for. Jeg vil anbefale deg å kontakte NKK om dette, de har advokater med kunnskap om kjøp og salg av hund og konflikter rundt det.  Hundehelse.no sier: "Tilstanden er arvelig. Raser som er predisponert er Shar-Pei, Labrador retriver, Golden retriver, Dalmatiner, Boxer, Boston terrier, Fox terrier, Skotsk terrier, West Highland White terrier, Lhasa Apso og Shih Tzu. Tilstanden oppdages som regel når hunden er mellom 6 måneder og 3 år gammel."  
    • Hei! Jeg trenger råd angående en situasjon jeg befinner meg i nå. Jeg solgte en hund (1 år gammel) for 2,5 år siden. Hunden ble sjekket av veterinær før flytting. Jeg mottok nå en melding om at eieren har avlivet hunden på grunn av alvorlig atopisk dermatitt. De krever pengene tilbake for hunden, som ble solgt for 7000 kr. Problemet jeg har med dette er at hunden først begynte å utvikle symptomer 1,5 år etter at den forlot meg, ifølge veterinærjournalene, og verken foreldrene eller søsknene er berørt. Uten noen bevis i det hele tatt har veterinæren skrevet i alle journalene at den er "arvelig". Hva ville du gjort i denne situasjonen? Selv om jeg ikke er imot å refundere dem, synes jeg det faller inn under den generelle risikoen ved å eie et dyr. De kontaktet meg ikke på noe tidspunkt da hunden fikk symptomer for å tilby meg å kjøpe den tilbake.
    • Jeg håper jo at folk som velger å ta med hundene sine på Oslo Dog Show har trygge hunder som takler omgivelsene der. Hvis du er ute etter å vite mer om rasen så anbefaler jeg å kontakte raseklubben eller oppdrettere av rasen.
    • Chodsky Pes virka så rolige på Oslo Dog Show.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...