Gå til innhold
Hundesonen.no

Halter når ho reiser seg


Akita

Recommended Posts

Er en smule bekymret for nurket mitt. Ho er nå 2 år og 2mnd.

Problemet er nå ho har lagt på gulvet en stund og reiser seg for å gå, kan ho begynne å halte.

Skal på toårs kontroll i neste uke, men det er så lenge til.

Det er ikkje noe som har skjed med ho.

Noen som har noe å komme med?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja hadde jo "håpt" det var noe slikt, men har egentlig sett dette en stund, men er blitt my værre i det siste.

Merker du det bedre når det er kaldt, eller når hunden har ligget på kaldt gulv evt hardt ?

Har du kontakt med søsken ?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Merker du det bedre når det er kaldt, eller når hunden har ligget på kaldt gulv evt hardt ?

Har du kontakt med søsken ?

Ser det når ho ligger rett på gulvet, er gjerne kaldt der også. det er noe eg må se nærmere på

Nei har ikkje noe kontakt med noen i familien hennes

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har hun vondt når du klemmer på benet hennes. Og i så fall hvor er det da vondt.

Jeg synes ikke du skal bare tenke hd.

Det kan være en strekt muskel eller en overanstrengt muskel...

Ta deg en tur til veterinæren å hør med dem. Er det muskelen som er problemet

annbefaler jeg deg å prøv å finn en hundemassør i nærheten av der du bor..

Problemet kan sitte en annen plass om det er musklaturen og

da bør du få rettet på det som egentlig er problemet.

Er selv utdannet hundemassør så slike problemer er det mange av.

Etter noen behandlinger så er hunden helt fin igjen.

Bare et tips.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kan jo også være når hun har lagt på et kaldt gulv at senene er kommet i klem. Ellers vil jeg tro det kan være muskulært som flere her sier.

Er hun aktiv ute? Løper rundt som en galning eller noe i den duren? Kan hun ha slått seg kraftig for lenge siden, og at det henger igjen?

Vet selv med nabohunden her som ble påkjørt i hoften for et år siden, at hun kan begynne å halte innimellom ved hard aktivitet eller om hun har lagt lenge i en stilling.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde nettopp en kjempefin tur uten noe tull, og masse pen lineføring. Ede var skikkelig på tilbudssiden og ikke engang utålmodig på godbitene. Det går virkelig fremover. Ordentlig godgutt i dag 🥰 Flink vaktbikkje også, for anledningen i Miljøpatruljen. Forsøpling tar vi alvorlig.
    • Hadde nettopp et mareritt av en "treningsøkt". Hadde alle favorittingene hans og lommene fulle av snacks. Godt vær og stille og rolig feriestemning. Ede åpnet med å hoppe opp og bite og bjeffe og jukke og være teit. Jeg trodde vi skulle ha en fin økt med den energien der, men da jeg ba om utgangsstilling for TREDJE GANG, så gikk han sakte og satte seg seigt ned. ... Eneste lyspunkt var en fin innkalling da han mens jeg prøvde samle meg vimsete avgårde på egenhånd inn i en luftegård jeg ikke har gitt ham lov til å gå i. Da spratt han opp fra sniffingen og kom løpende inn med en gang. Supert! ..men det var det ENESTE han gjorde riktig på cue. Han dekket hver gang jeg ba om stå. Så dumt på meg når jeg ba om utgangsstilling. La repeatedly fra seg apporten en meter fra meg i forsøk på å innkassere uten å måtte gi den fra seg. Fant plutselig ut at det var kewlere å gå fra front mellom beina mine til utgangsstilling istedenfor å svinge bakparten inn, og gjentok den der flere ganger. Nektet gå fot uten lure i hånden. Den økende frustrasjonen min gjorde ikke ting bedre. Han begynte holde hard rock konsert. Hoppet og bet og jukket. SÅ kom jeg på at han ikke har fått skjønnhetssøvnen sin. Han hadde vært våken fra kl 07 i morges uten å blunde et blunk. Aha! All made sense. Tok ham med meg inn igjen, og det tok ikke engang et minutt før han brøt ut i full raptus og fløy villmann mellom veggene i toddler tantrum. Stoppet plutselig og begynte krafse og grave som en manisk gærning på gulvet, og falt så dønn om, som et slakt, rett i søvn. — Har De forsøkt skru maskinen av og på igjen? 
    • Det er nok definitivt en del av "spøkelsesalderen", men det er også viktig å ta på alvor så man ikke ved uhell forsterker adferden så den blir en uvane.
    • Er hun ikke i den alderen? Jeg har noe liknende problemer selv, også 5 mnd. Bjeffet plutselig på en dame på bussholdeplassen i dag, uvisst av hvilken grunn. Heldigvis bare sosial bjeffing, som han gjør når han vil noe, men hun ble dessverre ukomfortabel, så måtte fortelle henne at det var vennlig kommunikasjon for å få oppmerksomhet, ikke noen trussel eller advarsel. De høres veldig annerledes ut og serveres mot "inntrengere" på "eget territorium". Kanskje sammenlignbart med hva din gjør? Fordi min er avlet for å vokte, så belønner jeg ham for å være flink gutt og gjøre jobben sin tilfredsstillende når han serverer advarselbjeff på fremmede "inntrengere". Hadde han truet og ikke latt seg avlede hadde jeg kjøpt profesjonell hjelp, men foreløpig er han tilfreds med å få respons på varselet og tar min vurdering av situasjonen som god fisk.  Kjenner du til begrepet sladretrening? 
    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...