Gå til innhold
Hundesonen.no

Munnkurv i lær


Recommended Posts

Guest Gråtass
Skrevet

Den typen produseres kun i schäfer/rottis/dobermann str. Så maken til den får du nok ikke tak i. Det finnes mange typer munnkurv på markedet, litt avhengig av bruksområdet. Men tette kurver er det begrenset tilgang på.

Jeg har lærkurv til BC som ikke er tett, men som sagt avhengig av bruksområdet.

Guest Gråtass
Skrevet

Har ikke bilde, desverre. Men ligner litt på den de har på pet&play.

Jeg har også metallkurv (kjøpt på hundebutikk på Grønland i Oslo) den vet jeg lages i mange str. Den er ikke som løpsmaskene til LC, den er tettere. Jeg har også en plastkurv, billig utgave kjøpt på veterinærkontoret. Jeg tror at om du må ha en tett munnkurv, så hadde jeg sjekket med en salmaker om han kan lage en til deg på mål etter bilde.

Guest Gråtass
Skrevet
Hvordan er det for hundene å åpne munnen/pese i disse fra pet&play?

Jeg personlig foretrekker metallkurvene, for de gir mer rom for åpne munnen, drikke m kurv på, pese etc. Jeg har lignende denne. Den er å få tak i flere str enn det de har på Tjenestehund i hvertfall. For jeg har en som passet en tynn snipe av en malle tispe, mulig den er fortsatt for stor til bc, men hvis du bor i oslo så er det flere muligher for å bestille hos leverandør der.

Skrevet

Tusen takk for svar :)

Vil helst ikke ha metall, med tanke på at vi mulig skal bli heisa fra bakken og opp i helikopteret(hvis ikke det skjer på dette kurset så vil det nok skje senere), vet ikke åssen hun kommer til å reagere, hvis det blir full panikk så ser jeg for meg at hun kanskje kan skade både seg selv og meg..?

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...