Gå til innhold
Hundesonen.no

Erfaring med hund i karantene?


LBL

Recommended Posts

Skrevet

Er det noen som har erfaring med å ha en hund fire måneder i karantene i Norge? Kjenner du hunder som har gjort det? Positive eller negative erfaringer? Noen problemer i ettertid som (kanskje) kan spores tilbake til karanteneoppholdet?

Og en annen ting, ville du latt en hund du skulle ha selv gått igjennom det, eller ville ikke engang "håpet om drømmehunden" fått deg til å vurdere det?

Skrevet

Med dagens regelverk kan jeg ikke se at det skal være nødvendig å bruke karantene på noen hund, jeg.. Da ville jeg haller betalt noen private å ha hunden i de mnd det tok for å få klart blodprøven for rabies..

Men, når det er sagt, så kjenner jeg en hund som sto i karantene hele valpetiden sin, ja. Den var stødig, supertrivelig og herlig likevel, den (en coton de tulear). Men hun sto i karantene i England (på den tid fantes det bare en karantenestasjon i Norge og den var ikke spes hyggelig).. Tror det er bedre i karantene i Norge i dag.

Susanne

Skrevet
Med dagens regelverk kan jeg ikke se at det skal være nødvendig å bruke karantene på noen hund, jeg.. Da ville jeg haller betalt noen private å ha hunden i de mnd det tok for å få klart blodprøven for rabies..

Det hadde jo helt klart vært det beste ja..

Men, når det er sagt, så kjenner jeg en hund som sto i karantene hele valpetiden sin, ja. Den var stødig, supertrivelig og herlig likevel, den (en coton de tulear). Men hun sto i karantene i England (på den tid fantes det bare en karantenestasjon i Norge og den var ikke spes hyggelig).. Tror det er bedre i karantene i Norge i dag.

Nå har ikke jeg noe å sammenligne med men har nettopp vært på "befaring" på en karantenestasjon, den ga et godt inntrykk, men det er jo uten tvil en kennel og ikke et hjem.. Det positive er at man kan besøke hunden så ofte man vil, det kan jo lette et eventuelt opphold litt.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...