Gå til innhold
Hundesonen.no

Da blir det valp på meg...:D


Guest Luckystaff

Recommended Posts

Guest Luckystaff
Skrevet

Ja, da har jeg fått mail fra oppdretteren...de planlegger to kull til våren/sommeren...nå går vi bare å venter på løpetiden...

Det ene kullet blir etter Rypark Its Amorie og Gadkeys Skyealker, det andre blir etter Deestaff Princess Laylah og Dazmarnic Diamond Geezer for de som er litt kjent i staffemiljøet. Hvilket kull jeg får valp fra er ikke helt bestemt ennå..men etterhvert som parringen har skjedd og detaljene er på plass skal jeg selvfølgelig oppdatere med ny info og flere bilder...Gleder meg masse!!

*bilder av foreldredyr fjernet*

  • Svar 83
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Spennende ja! Nå kan du jo virkelig begynne å glede deg :ahappy:

Likte best utseende på kullforeldre 1 jeg. :hyper: Er det sånn at det bare blir sorte hvalper da eller (på 1'ern)? Hvordan kan fargene bli på de forskjellige kullene?

Skrevet
Spennende ja! Nå kan du jo virkelig begynne å glede deg :hyper:

Likte best utseende på kullforeldre 1 jeg. :lol: Er det sånn at det bare blir sorte hvalper da eller (på 1'ern)? Hvordan kan fargene bli på de forskjellige kullene?

Likte også kull 1 hundene :ahappy:

Guest Luckystaff
Skrevet

Jeg veit egentlig ikke hvilket av kullene jeg håper på valp fra. ;) de er så fine alle sammen... :ahappy: men må innrømme at jeg falt veldig for Leylah da vi var å besøkte oppdretteren! :P et utrolig gemytt på den lille frøkna! :hyper:

fargen på valpene blir sannsynligvis svart eller svart/brindle...alle hundene, bortsett fra faren på kull 1 har litt brindle i seg...:lol:

NY OPPDATERING:

Paige (Rypark Its Amorie) har nå fått løpetid!! oppdretteren drar til Sveits for å ordne med parringen med Luke (Gadkeys Skywalker) i løpet av få dager! ;) dette blir spennende!!

Skrevet

Hei hei. Koselig å høre at mange likte Rypark Its Amorie :drool: søkte meg litt rundt og fant jo da denne tråden om min lille flis :whistle: (er nemlig forverten og hennes kommende hel eier)

Driver å ringer og styrer om henne nå, og når vi må finne hvilken dag som er best er det en real hodepine!

Skal bli godt å få alt unnagjort! :rolleyes2:

Mvh Mette

Guest Luckystaff
Skrevet

Hei Mette! :rolleyes2: så moro at du også er her! :whistle:

Har dere funnet ut når dere skal dra og greier ennå? :drool:

Guest Luckystaff
Skrevet

Så bra!! dere får ha god tur!

og husk å holde oss valpekjøpere her hjemme oppdatert! :rolleyes2: :whistle:

Guest Luckystaff
Skrevet

Cheerfulstaff: Ja, synes hun var litt tidlig ute ja...:whistle:

Catrine&Ronja: Ja, det blir spennende å se!! Skal selvfølgelig legge ut bilder når det tiden kommer...:rolleyes2: Vofsen din var forresten kjempenydelig!!! Også så fint navn! :cry:

Guest Luckystaff
Skrevet

Tenkte det samme selv...:lol: har ventet siden oktober, så får bare holde ut litt til! :rolleyes:

Skrevet

skal se tiden går fort bare ho er konstatert med valper;) blir fint når "smånurka" våre kan leika sammen og ikke minst bo sammen=)

gleder meg til å bli sjetving igjen!!

Skrevet
Cheerfulstaff: Ja, synes hun var litt tidlig ute ja...:lol:

Catrine&Ronja: Ja, det blir spennende å se! Skal selvfølgelig legge ut bilder når det tiden kommer...:P Vofsen din var forresten kjempenydelig!! Også så fint navn! :P

Bilder må du legge ut ja :P

Tusen takk, kjempestolt mamma her :rolleyes::P

Guest Luckystaff
Skrevet

Cherfulstaff: Så bra at du la inn link til siden din...gleder meg masse til å følge med!! :)

Guest Luckystaff
Skrevet

Hihi...ja, tror vi er rimelig spente alle sammen, inkludert Paige! :)

Har du møtt mange av valpekjøperene?

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...