Gå til innhold
Hundesonen.no

Trukket en tann


Tapper

Recommended Posts

Jeg har (til dags dato) ikke tenkt å stille ut min hund, men er litt nysgjerrig :D

Jeg (dyrlegen...) var i fjor nødt til å trekke en tann hos hunden min, siden den var løs og derfor hadde begynt å råtne (det luktet hvertfall ikke godt fra munnen hans i den perioden!). Er litt nysgjerrig på om han kan stilles ut likevel? Tanna som måtte trekkes var den første av de lange tennene oppe. Dårlig forklart kanskje, men kommeri kke på noe annet å kalle tanna ... :rolleyes:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Alle hunder registrert i NKK eller samarbeidende klubb kan stilles ut, men om de vinner, se det er en annen sak.

En hund som har fått trukket en tann kan man ta med veterinærattest og vise til dommeren. Om da dommeren sjekker antall tenner - er flere dommere som ikke ser på annet enn hvordan bitt hunden har.

I følge regler skal ikke en dommer som får vet.attest på noe regne med det som er mangelfullt - i ditt tilfelle tannen, men desverre skjer det alt for mange ganger at en hund med godkjent vet attest på mangelfull tann ikke når opp nettopp pga. tannen.

Men ja, den kan stilles.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tusen takk for svar :D

Regner med at det ikke er for sent å få vet.attest selv om det har gått flere år siden tanna ble trukket? For jeg fikk ikke det da. Eller bør jeg ringe og ordne med det snarest mulig, sånn i tilfelle han blir å stilles ut? Eller kan jeg bare ta det da?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hei ta kontakt med den vetrinæren du var hos, han har sikkert jornal på hunden din og der skal det stå at den er trukket. Ta med reg.nr og skriv også stamtavle navnet på attesten. Siden den er trukket skal dette ikke trekke ned på resultatet til hunden din. Attesten tar du med inn i ringen og gir til Ringsekrteren. Men husk å ta den med deg hjem igjenn;)

Lykke til.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


×
×
  • Opprett ny...