Gå til innhold
Hundesonen.no

Påmelding til MH


Bjørg Eva

Recommended Posts

Skrevet

Jeg vet faktisk ikke om det finnes noe skjema, men jeg har sittet å tatt i mot påmeldinger på MH og FA i noen år nå og har aldri sett et skjema... Vi tar i mot påmeldingene stort sett på mail og aksepterer det. Det har også andre klubber jeg har vært med i gjort.

Skrevet

Fins det ikke en liten sånn boks å krysse av i på det skjema man bruker til bruksprøve?

Skrevet
Fins det ikke en liten sånn boks å krysse av i på det skjema man bruker til bruksprøve?

Jeg tror det er rute for FA og K-test på bruksprøve skjemaene. Jeg er litt usikker på om de er oppdatert etter at MH kom, men det er godt mulig :rolleyes2:

Skrevet
Jeg tror det er rute for FA og K-test på bruksprøve skjemaene. Jeg er litt usikker på om de er oppdatert etter at MH kom, men det er godt mulig :rolleyes2:

Står ikke MH på den... bare "alle" de andre :sleep: Men jeg har sendt mail så ser jeg hva som skjer og hvordan de evt vil ha det :whistle:

Skrevet

I klubben her (og i sch.klubben her) så har det holdt å bare sende en mail om at man ønsker å melde på og ha med navn på hunden, reg nr, alder og slike viktige ting.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette har funket i alle år for meg og mine hunder.  Det er spesielt viktig for røytefrie hunder, der pelsen er mye finere og glattere enn andre pelstyper.  Ørepulveret gjør at hårene i ørene blir "trå" så det blir lett å få tak i dem og alle mine (har og har hatt mange) godtar dette. Det er viktig å få tak i de innerste hårene ellers kan det bli klumpete og da er det vanskelig og tar tid å få ut. Det er aldri feil å bruke hjelpemidler som er helt ufarlig og gjør jobben lettere.  Mindre plagsomt for hunden.
    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
    • Er det nødvendig? Altså om det er lurt å ha og å bruke på pels som ikke røyter? Om det funker bra?
    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...