Gå til innhold
Hundesonen.no

Påmelding til MH


Bjørg Eva

Recommended Posts

Skrevet

Jeg vet faktisk ikke om det finnes noe skjema, men jeg har sittet å tatt i mot påmeldinger på MH og FA i noen år nå og har aldri sett et skjema... Vi tar i mot påmeldingene stort sett på mail og aksepterer det. Det har også andre klubber jeg har vært med i gjort.

Skrevet

Fins det ikke en liten sånn boks å krysse av i på det skjema man bruker til bruksprøve?

Skrevet
Fins det ikke en liten sånn boks å krysse av i på det skjema man bruker til bruksprøve?

Jeg tror det er rute for FA og K-test på bruksprøve skjemaene. Jeg er litt usikker på om de er oppdatert etter at MH kom, men det er godt mulig :rolleyes2:

Skrevet
Jeg tror det er rute for FA og K-test på bruksprøve skjemaene. Jeg er litt usikker på om de er oppdatert etter at MH kom, men det er godt mulig :rolleyes2:

Står ikke MH på den... bare "alle" de andre :sleep: Men jeg har sendt mail så ser jeg hva som skjer og hvordan de evt vil ha det :whistle:

Skrevet

I klubben her (og i sch.klubben her) så har det holdt å bare sende en mail om at man ønsker å melde på og ha med navn på hunden, reg nr, alder og slike viktige ting.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er ikke snakk om en av rasene som er overrepresentert. Det er ingen gentest eller test utenom individuel allergi testing for dette. Som sagt har ingen av besteforeldrene, søsknene og ingen av foreldrene det. Så for meg er det vanskelig å si om det er arvelig eller ikke. Derfor er det vanskelig å si at jeg burde ha vist at hunden ville utvikle denne sykdommen. Takk for tipset, jeg skal kontakte dem for råd.
    • Jeg kjenner ikke sykdommen nok til å vite, men om den er arvelig så kommer det jo an på om det er noe man burde visst om eller testet for. Jeg vil anbefale deg å kontakte NKK om dette, de har advokater med kunnskap om kjøp og salg av hund og konflikter rundt det.  Hundehelse.no sier: "Tilstanden er arvelig. Raser som er predisponert er Shar-Pei, Labrador retriver, Golden retriver, Dalmatiner, Boxer, Boston terrier, Fox terrier, Skotsk terrier, West Highland White terrier, Lhasa Apso og Shih Tzu. Tilstanden oppdages som regel når hunden er mellom 6 måneder og 3 år gammel."  
    • Hei! Jeg trenger råd angående en situasjon jeg befinner meg i nå. Jeg solgte en hund (1 år gammel) for 2,5 år siden. Hunden ble sjekket av veterinær før flytting. Jeg mottok nå en melding om at eieren har avlivet hunden på grunn av alvorlig atopisk dermatitt. De krever pengene tilbake for hunden, som ble solgt for 7000 kr. Problemet jeg har med dette er at hunden først begynte å utvikle symptomer 1,5 år etter at den forlot meg, ifølge veterinærjournalene, og verken foreldrene eller søsknene er berørt. Uten noen bevis i det hele tatt har veterinæren skrevet i alle journalene at den er "arvelig". Hva ville du gjort i denne situasjonen? Selv om jeg ikke er imot å refundere dem, synes jeg det faller inn under den generelle risikoen ved å eie et dyr. De kontaktet meg ikke på noe tidspunkt da hunden fikk symptomer for å tilby meg å kjøpe den tilbake.
    • Jeg håper jo at folk som velger å ta med hundene sine på Oslo Dog Show har trygge hunder som takler omgivelsene der. Hvis du er ute etter å vite mer om rasen så anbefaler jeg å kontakte raseklubben eller oppdrettere av rasen.
    • Chodsky Pes virka så rolige på Oslo Dog Show.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...