Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Ja, det går an. Espen eller jeg kan gjøre det for deg.

Så må du ha det gamle nicket ditt i signaturen i 2 mnd etterpå, så folk venner seg til det nye brukernavnet og skjønner hvem du er.

Skrevet

Ser nå at jeg ikke har fått tilgang til å endre nicket deres, så send en PM til Espen! Så skal jeg også få tak i ham slik at jeg får mulighet til å endre nick i fremtiden :D

Skrevet

Jepp, vi har både Jørgen og Bjørn osv her :) Bare å søke etter brukernavn det. Skriver du inn %ø%, så får du opp alle som har brukernavn med ø i.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Siste helgen i mars hadde vi ett stort løft etter mye stang ut. Lørdag i AG ble det bare disk på vanskelige baner, men søndag ble det 2 x 2. plass og 1 x 1. plass og 2 napp i hopp, med en liten miskomunikasjon unna 3. Vi hadde ett fra før så nå er han klar for klasse 2 hopp. Og etter en liten forsinkelse pga påske fikk vi godkjent vår første mellomtittel   Og i desember var vi på utstilling for å prøve å fange gulsløyfa til Max, men kan ikke klage på resultatet til Yoshi, nå mangler vi bare stor-cert.
    • Igjen, sjekk raseklubben i hjemlandet. Kooiker er som du sier, en spaniel, fra Nederland opprinnelig. Ingen hunder må brukes til jakt, men hunder som er avlet for å jobbe krever mer enn selskapshunder, og bør brukes aktivt til hundesport eller arbeid for å trives. Kromfohrlander er en tysk selskapshund som har blant annet terrier i linjene. De skal visstnok ikke ha så mye jaktinstinkt, det er jeg skeptisk til. Det er veldig få av dem i Norge. Er du bare nysgjerrig på raser, eller ser du etter en rase som kan passe deg? Det kan være enklere å starte en tråd med hva du ser etter og hva slags livsstil du har og hundetype som passer, enn å spørre om hver enkelt hunderase. Hvis du bare er interessert i informasjon om hunderaser så anbefaler jeg et bra hundeleksikon og å bruke hjemmesidene til raseklubbene i hjemlandet til rasen.   
    • Australian shepherd = aussie, er en amerikansk rase. Blir ikke inkludert i de australske gjeterhundene. @indie; om du er interessert så arrangerer klubben for australske gjeterhunder (ANG) rallykonkurranse i pinsen, på Galterud. Der dukker det opp cattledogs og kelpie iaf
    • Kromfohrlander er vell mere terrier. Er dem enkle hunder? Kooiker er vell en spaniel. Må dem da brukes til jakt?
    • Er det noen som har kjennskap til dem? Virker de som all right hunder med bra gemytt? Noen issus på dem? . Er de to rasene ganske like? Er dem litt som poteten som kan brukes til alt?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...