Gå til innhold
Hundesonen.no

Kan det være kuldeutslett?


SaraS

Recommended Posts

Skrevet

Selma har plutselig fått noe som ligner veldig på kviser, på innsiden av lårene (innerst mot magen).

Hun verken klør eller slikker på det. Det er ikke noe særlig rødt eller irritert, og man må egenlig se etter det for å legge merke til det. Men lurer på hva det kan komme av.

Det har vært kaldt her de siste par dagene og i går gikk vi en litt lengre tur. Hun fryser lett, så jeg har hatt på henne genser. Men det har kanskje blitt for kaldt alikevel?

Noe annet det kan være?

Tenkte først at det kunne være ullgenseren som gnissa mot den bare huden, men den rekker ikke så langt ned på henne.

Skrevet

Kan være så enkelt at ho har blitt våt på buken. Kor gammal er ho? Vision får sånt om ho blir våt og eg glemmer å tørke henne når vi kjem heim. Men det går ganske fort bort igjen.

Skrevet

Høres ut som det Stitch hadde - valpeutslett/kviser. Stitch var veldig plaget...eller det plaget han ikke mye, men han hadde i perioder masse. Dette er noe som varierer veldig, tror jeg. Ikke er det noe behandlig for det heller. Jeg prøvde noe som heter Optima PH (et naturmiddel), men jeg registrerte ikke noe synlig effekt av det.

Stitch hadde det på sommeren, så utslett kombinert med våt pels etter bading og varmt vær gjorde at han fikk betennelse i huden og måtte få antibiotika.

Nå er det jo ikke spesielt varmt ute :angry: , ikke er det vel mye bading heller, så du burde bare følge med på det og så vokser hun det sikkert av seg.

Litt OT: men hun er veldig skjønn, den lille... :ahappy: og både Stitch og jeg er kjempemisunnelig.

Skrevet

Chilli har også sånne kviselignende på magen, og hun reagerer heller ikke noe på de. Er ganske vanlig blandt valper har jeg inntrykk av.

Skrevet

Tusen takk for svarene!

Kor gammal er ho?

Hun er tolv uker. Og hun har ikke vært våt på buken egentlig.

Man blir jo så bekymret når man nettopp har fått sin første hund. Men godt å høre at det er litt typisk for valper da. Jeg får følge med litt på det. Synes bare det kom litt fort!?

Skrevet
Tusen takk for svarene!

Hun er tolv uker. Og hun har ikke vært våt på buken egentlig.

Man blir jo så bekymret når man nettopp har fått sin første hund. Men godt å høre at det er litt typisk for valper da. Jeg får følge med litt på det. Synes bare det kom litt fort!?

Kom fort her også. Ene dagen var det ikke noe, mens dagen etter så hadde hun masse på magen sin.

Skrevet
Tusen takk for svarene!

Hun er tolv uker. Og hun har ikke vært våt på buken egentlig.

Man blir jo så bekymret når man nettopp har fått sin første hund. Men godt å høre at det er litt typisk for valper da. Jeg får følge med litt på det. Synes bare det kom litt fort!?

Kan jo være at ho har tisset og blitt våt på den måten... Eg bruker å smøre på litt aloe vera og da er det borte i løpet av to dager.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • @Carro92 kan kanskje tipse om noen? Jeg kommer ikke på noen akkurat nå, men har jo møtt noen i tiden jeg var aktiv i hundesport, så mulig det dukker opp noen navn etterhvert.
    • Hei!  Noen som har erfaring med oppdrettere av Whippet på Østlandet som avler robuste og stødige valper? Som har mye (eller mest) fokus på mentalitet, gemytt og personlighet? (Som kanskje ikke bare lar deg velge den valpen du selv vil, men som prøver å matche personligheter?) Eller er ikke dette vanlig blant whippet?   Spør fordi vi er et hjem med barn, og ikke planlegger utstilling.    På forhånd takk for svar😊 
    • Det er nok en helt normal valp dere har. Det er mye arbeid og tålmodighet, og faser man må gjennom, rett og slett.
    • Vi har møttes ute å gått sammen på litt avstand før de har fått lov til å være løse og leke sammen. Han er ikke spesielt interessert i andre hunder. kan legge til at han er en hun med litt lite tegn. Går fra null til hundre. Han kan ligge å sove og Bergan våkner er det første han gjør å bite, og da voldsomt og ikke kose biting. Vi har ofte skjønt at dette er et tegn på at han må på do og prøver å ta han ut før dette skjer. Vi prøver også å få lagt han, avledet han før han blir overtrøtt, med noe varierende hell. Som sagt går han fra 0-100 når det først starter. vi har vært hos dyrlege og utelukket at det er noe galt. 
    • Når dere er med andre valper, har dere gått litt tur sammen først uten å hilse, eller bare sluppet de sammen for lek? Det er ofte litt voldsomt for dem, og bedre om de får bli vant til hverandre på trygg avstand og tid til å lese hverandre først, før de leker.  Ellers er det nok bare å være konsekvent og holde ut, siden tannfellingen knapt har startet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...