Gå til innhold
Hundesonen.no

Nyttårs løfter!


Coco

Recommended Posts

Skrevet

Overskriften er ganske selvforklarende egentlig^^ Selv går jeg for klassikeren at jeg skal spise sunnere, trene 3 ganger i uka og bare spise ting med sukker på lørdager:) Min kjære elskling skal begynne å trene 3 ganger i uka og miste 4 cm rundt livet. Han må fordi jeg må:icon_confused: Ville ikke gjøre dette aleine! he he

Men hva har dere satt dere som mål for det nye året?

Skrevet

Ha ha, er det ikke slik det alltid ender opp da? Jeg kommer til å være dritflink den første uka også blir jeg mer og mer stressa over skole og jobb at det blir nedprioritert å være sunn.... -.-

Skrevet
Ha ha, er det ikke slik det alltid ender opp da? Jeg kommer til å være dritflink den første uka også blir jeg mer og mer stressa over skole og jobb at det blir nedprioritert å være sunn.... -.-

Samme her, hehe

Skrevet

To ting tenker jeg, å endelig få tatt lappen (er liveredd for å kjøre, men jeg er snart 27 og føler at jeg bare MÅ). Er så lei av å plage andre. Det andre løftet er at jeg skal få tatt det sorte beltet i judo, kidsa jeg trente når jeg vær 13 har startet med gradering nå og jeg kan jo ikke la de gå forbi meg!

Skrevet

- Komme meg igjennom skolen og være fornøyd med resultatet. Men det aller viktigste er å lære noe.

- Slutte å være støttemedlem på Sprek & Blid

- Trene masse ag med Ace. Satse på å få noen napp her og der.

- Oppdra ny valp (så sant det går min vei :icon_confused:)

- Flytte i ny leilighet (kun hvis vi kjøper)

Skrevet

Spise sunnere og drikke mer vann og mindre brus. Mosjonere mer, forhåpentligvis sammen med vofsen.. noe som innebærer at foten min må bli bra asap.

I tillegg skal jeg bli flinkere til å stå opp tidlig og komme meg av gårde på lesesalen og ikke drasse meg av sted kl 11.. På tide å sette inn alle kluter før levering av master i mai!

Skrevet

- Få bedre kondis!

- Prøve på bronsemerket (kanskje)

- Stille ut

- Starte med agility

- Være med på kurs

det er mer, men noe må være hemmelig også da.

Skrevet
Jeg skal ikke spise mer godteri i hele 2009.

Er ikke du bare 12? Det er jeg. Hadde vært helt grusomt å ikke spise godteri, vi er jo barn.

Men skal ikke blande meg borti andres nyttårs forsetter, sorry :icon_confused:

Skrevet

Jeg klarte fjorårets nyttårsløfte! :icon_redface: Og nyttårsløftet for i fjor var: "å ikke ha nyttårsløfter"! :lol: Siden jeg tidligere alltid har brutt nyttårsløfter, så hadde jeg forrige året et jeg håpte jeg ville bryte (ville jo ikke skadet), nemlig "å fortsette å røyke". Klarte jammen det også.. :icon_confused: Lurer på om jeg skal holde meg i samme gata i år? :icon_redface:

Skrevet

- Bli bedre på å trene Dina

- Holde snittet mitt på 4,5 eller bedre.

- Kjøpe moped/scooter og ta lappen

- Lære meg å strikke votter og luer

- Bli bedre å tegne

Ganske merkelig det med nyttår. Første uka møter man minst dobbelt så mange når man er ute og går tur i skogen. :icon_confused:

Skrevet

Har egentlig aldri satt meg noen nyttårsløfter, men nå skal jeg prøve å ha noen som også skal følges (hvertfall prøve å følges) :icon_confused:

- Kutte ned på godterispisinga (ikke kutte helt ut, for det vet jeg at jeg ikke klarer)

- Lappen på bil (føler det er litt på tide nå egentlig)

- Fullføre skoleåret (sjerpe meg på skolen også)

Ellers av andre mål:

- Gå sporkurs med Chilli

- Ta bronsemerket med Bocca

Skrevet
I løpet av 2009 skal jeg forhåpentligvis ta lappen, gå ut av vgs med ca. 5,4 i snitt, komme i bedre form og bli flinkere til å bruke pengene på fornuftige ting. :icon_redface:

Jesus!

Jeg skal holde ut med mine 4programfag (35t i uka) frem til sommeren, ta lappen innen utgangen av mars (sier bare leiebil på nkk Hordaland :icon_confused: )

Skrevet

Løfter har jeg ikke, men mål.

- Bli ferdig med den j**la BA-oppgaven og forhåpentligvis stå godt på den.

- Ta lappen (også på tide for meg. Er 25 år nå.)

- Bestemme meg for hvordan fremtiden min skal se ut.

Jeg vil så gjerne tilføye valp på lista, men bor fortsatt hos svigerfar, så jeg tør ikke :closedeyes:

Han flytter ut i løpet av 2009 eller første halvdel av 2010, men vi snakker ikke så mye sammen (stort hus), så jeg tror at en dag vi kommer hjem fra uni ligger det en lapp på gulvet i et halvtomt hus med "Flytta ut i kveld. Ny adresse er:...."

Derfor er det vanskelig å planlegge hund, men gleder meg veldig! (ikke til at svigerfar flytter, men til å få hund. Er en smule bekymra for hva det koster med enebolig på +-300 kvm for to studenter med deltidsjobb :shocked: )

Skrevet
Jesus!

Jeg skal holde ut med mine 4programfag (35t i uka) frem til sommeren, ta lappen innen utgangen av mars (sier bare leiebil på nkk Hordaland :icon_confused: )

Det skal ikke så mye til - med avgangskarakterene fra første og andre trenger jeg tre seksere, én firer og seks femmere for å få det til, og det tror jeg skal gå greit, egentlig (det er de karakterene jeg får nå i første termin, og jeg er innstilt på å jobbe hardere nå til sommeren liksom). Eller, nå har jeg ikke tatt med eksamenskarakterene, for hva jeg kan regne med å få på eksamen kommer helt an på hvilket fag jeg kommer opp i, dagsform og oppgaven...

Men fire programfag? Hvilke har du?

Skrevet

I år blir det mange løfter, veldig spent på å se hvordan det går med dem:

- Lappen

- Bil

- Få til Bachloroppgaven

- Fullføre studiet

- Finne ut hva og hvor jeg vil

- Flytte

- Få en fornuftig hund utav Galskapen

- Lære meg pelstellet skikkelig og bli flinkere til å ta det gjevnt, ikke skippertak.

- Bli mer organisert

- Spise sunnere

Hah! Lykke til. *fnis*

Skrevet

Spise godteri osv og drikke brus kun i helgene... dette er skikkelig vanskelig :icon_confused: Jeg var en utpreget cocacoliker, men det har jeg greid å kutte ut så nå er jeg ikke koffeinavhengig engang :icon_redface: Slutte å røyke har jeg også gjort i år.

Men mindre godteri og mer trening, bedre kondis, det trenger jeg og det vil jeg oppnå i 2009 :icon_redface:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...