Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvordan lage hjemmeside?


civga

Recommended Posts

Jeg kan muligens hjelpe til hvis du fremdeles er intr. i en wordpress-side, men vil du ha hos norblogg.net må du vente en stund for de har juleferie nå.. Men hvis du er intr. i eget domene og sånt så har de fleste domener støtte for wordpress så du kan innstallere din egen fullversjon på eget domene.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Når jeg skrev domene mente jeg domene og eget webhotell. Da betaler man for eget domene (f.eks "skogshund.com" eller "kenzo.no" og plassen man bruker til å ha hjemmesiden på (webhotell)

Hos norblogg får man dette gratis, og det er der jeg har hjemmeside. Er veldig fornøyd, og de har super service.

Wordpress kan minne litt om freewebs siden det går ann å legge inn bilder, tekst osv. uten å må bruke html - men hos wordpress har man mulighet til utrolig mye mer enn man kan hos freewebs, blant annet så kan man installere sine egne layouter og redigere dem så mye man vil. (det har jeg gjort)

Man kan også installere innstikk og widgets (små programmer på en måte) som utvider funksjonene til siden i det uendelige. (jeg bruker flere innstikk og widgets på min side)

Phew :P Håper du skjønte litt :wub: Ble sent her nå, god natt! :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja norblogg er midt i blinken for de fleste "dødelige" - også er det så enkelt å legge ut nye sider, nye bilder eller nye blogg-innlegg. Dessuten syns jeg selv det er veldig greit å ha alt på èn plass på en måte :icon_redface:

Kan helt sikkert hjelpe deg, men da skulle du kanskje sendt meg noen "ønsker" på PM; om du vil ha en kolonne på siden av der innleggene er eller om du vil ha to, eller om du kanskje ikke vil ha noen kolonner der men heller en underst osv... Og om du vil ha meny, header (banner på toppen som jeg og poter.norblogg.net har) eller om du vet om et helt spesielt tema som du vil bruke... Jeg kan også forandre farger, bredden på ting, fonter, rammer rundt bilder osv. og igrunnen veldig mye. Så hvis du ramler over et tema (layout) som du liker til wordpress men som ikke er heeelt perfekt alikevel, så er det bare å rope ut så skal jeg se på det.. Noen temaer blir "for mye" og alt for kompliserte, så de tør jeg ikke bryne meg på.. Det har jeg gjort før og det går ikke så bra vanligvis :icon_confused: Så jeg kan ikke LOVE at jeg kan få hvilketsomhelst tema til å funke hvis du vil ha noe annerledes med det.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
    • Et enkelt nettsøk ga meg flere nettbutikker som har det? Ellers så er det flere som har lignende produkter, jeg kjøpte noen veldig gode for noen år siden, men husker ikke merke nå. Var ikke K9.
    • Fortviler, fordi det er tomt for nomnoms 😨 Det perfekte snæck. Smakelighet på høyde med favoritt råfor, men i en konsistens som kan skjæres med ostehøvel, til tynne, store skiver som dekker store deler av tunga og ganen og gir maks bæng for the bucks - verdi per kalori - som belønning. Rene råvarer av dyr, ikke noe vegetabilsk tull som fillere, i verdens mest tasty snæck av en konsistens som ikke klæsser til lomma eller hendene. ..og det er TOMT. Lå to pølser igjen i hylla på K9 Hundesenter i dag. Jeg kjøpte den ene. Tomt.  You don't know what you've got till it's gone. Det der er en uerstattelig belønning. Alt annet er enten for tørt og for lav verdi, og feil form, eller for klæssete og ekkelt og uhygienisk å fare rundt hjemmefra med.   K9 Nomnoms er (var? 💔) den P E R F E K T E treningsgodbit.    Gid noen med litt kundegrunnlag kan pushe på K9 for å få de til å produsere mer av det der. Finnes faktisk ikke andre belønninger av samme kvalitet. Enten må vi nå ned på belønningsverdi, eller jeg må begynne klæsse med å ha Vom og kjøleelementer i lommene K9 Nom Noms  produsert av K9 Hundesenter - Midt-Norsk Kompetansesenter for hund.  Please, please! Noen med litt kundegrunnlag og salgsvolum, push dem for å få produsert mer av det der 🥺    
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...