Gå til innhold
Hundesonen.no

Hva skal til for å bli moddis?


Recommended Posts

Skrevet

Først og fremst er det når vi har behov for nye moderatorer. Nå for tiden har vi god dekning på alle områder og med mindre mange trekker seg så vil det ikke bli tatt inn noen nye med det første.

Moderatorer er vanlige brukere som rydder rundt, sier ifra om ting og hjelper dem som trenger det (lære seg å quote, regler for signatur, bildestørrelser osv.). Så man må ha en ok måte å behandle andre på når man tar på seg moderatorhatten :)

Såklart en fordel om man ikke har loggen full av advarsler, hehe. Det er også en "aldersgrense" som vi har lagt på 18 år.

Føler vi det trengs folk, så vurderer vi litt og evt. spør noen om de kan tenke seg det, eller åpner for en "søkerunde" der folk kan si om de har lyst.

  • 2 weeks later...
Skrevet

Det trengs som IW sier ikke flere moddiser for øyeblikket.

MEN, vi trenger folk til alt mulig annet.

Så kan du tegne, skrive artikler. lage grafikk eller andre ting du tror vi kan ha bruk for - ta kontakt med undertegnede.

Enten via PM eller best av alt, mail: espen (AlfakrøLLL) doggis.no

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hva gjør man om det ikke går? Og hvor lenge prøver man å få det til å funke? 
    • Det er veldig individuelt. Jeg har aldri hatt noe problem med hundene og sjelden kattene, men tok til oss en voksen omplasseringskatt som gikk etter hundene og angrep dem, han ble levert tilbake. Har tatt til meg både kattunger og voksene katter, men aldri prøvd med "ikke kattevante" voksene hunder. Har hatt Sheltie (gjeterhund) og aldri hatt noe problem, men har du hund med høyere gjeterinstinkter kan det bli problemer.  Noen ganger går det sånn også. Passhund (Jämthund) og ny ungkatt.  
    • Generelt sett, ja. Gjeterinstinktet er et "subsett" av jaktinstinkt. Det betyr ikke at det ikke kan gå, mange gjeterhunder lever jo for eksempel på gårder sammen med katter. Men å leve inne i samme hus blir fort noe annet igjen. Du kan jo snakke med oppdretter om hvordan foreldre og søsken evt. går med katt, og du vet kanskje selv hvordan hundene dine reagerer på katter og andre smådyr på tur? Selv om det er noe litt annet så gir det en indikasjon på hvor sterkt jaktinstinktet er.
    • Har gjetere høyt jaktinstinkt? Jeg har gjeterhunder.
    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...