Gå til innhold
Hundesonen.no

Hva slags halsbånd er det her?


thomas84

Recommended Posts

Ser ut som et bjeffehalsbånd av noe slag.

Når hunden bjeffer, registreres enten lyden, eller vibreringene i hundens hals, og da, utifra hvilken type bjeffehalsbånd det er, kommer det enten en høy pipelyd, en spraydusj med f.eks sitronlukt, eller et lite støt med strøm(dette er ikke lov å bruke utenom sauestrømming, eller iallefall med autorisert trener tilstede, såvidt jeg vet?).

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ser ut som et bjeffehalsbånd av noe slag.

Når hunden bjeffer, registreres enten lyden, eller vibreringene i hundens hals, og da, utifra hvilken type bjeffehalsbånd det er, kommer det enten en høy pipelyd, en spraydusj med f.eks sitronlukt, eller et lite støt med strøm(dette er ikke lov å bruke utenom sauestrømming, eller iallefall med autorisert trener tilstede, såvidt jeg vet?).

Vi hadde problemer med at familiehunden bjeffet mye ute. Derfor gikk pappa til innkjøp av et støt anti-bjeffe bånd (verken det er galt eller riktig skal ikke diskuteres, da vi raskt bestemte oss for heller å finne oss i lyden.. før vi i det hele tatt fikk brukt båndet med støt).

Såvidt jeg vet var det ikke noe problem å få tak i det. Nå vet jeg ikke om det ble kjøpt vi internett eller i en butikk da. Men pointet er at jeg ikke tror det er ulovlig i Norge, men nå var jo dette et ganske mildt et. Sto det iallefall, Chico endte bare opp med å gå rundt med det i en uke (som er tilvenningstiden) før vi bestemte oss for å enten løse det på en annen måte, eller bare finne oss i det. Rasen er fra før av kjent for å bjeffe mye, og forrige bikkja var helt lik på det området. Men nå ble dette litt OT.. sorry!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Men pointet er at jeg ikke tror det er ulovlig i Norge,

Dersom det gir hunden støt er det ulovlig i henhold til norsk lovverk.

Synsing som det der kan du jo egentlig bedrive et annet sted.

www.lovdata.no inneholder ALLE lover og forskrifter med gyldighet her i landet.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Dersom det gir hunden støt er det ulovlig i henhold til norsk lovverk.

Synsing som det der kan du jo egentlig bedrive et annet sted.

www.lovdata.no inneholder ALLE lover og forskrifter med gyldighet her i landet.

Åja, det visste jeg ikke. Men litt rart at de bare selger det da, sånn uten videre.

Men men, vi fikk aldri brukt det.. så da er jo saken grei.. personlig er jeg uansett i mot det. Altså får man ikke bort bjeffing ved hjelp av trening og man har en bjeffete rase.. da finnes det lydtettene øreklokker som vi mennesker kan putte på oss hvis man plages så mye av det.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...