Gå til innhold
Hundesonen.no

Dyrebutikker i Oslo ?


Fantasia

Recommended Posts

Skrevet

Skal du være i sentrum eller har du bil?

Dersom du har bil anbefaler jeg å ta turen ut til Buster Zoo på Haugenstua, som er Østlandets største dyrebutikk. (tror jeg?)

STORT utvalg, og veldig ok prisnivå sammenlignet med mange andre.

Hvis du skal være i sentrum vet jeg hvertfall at det er en på Oslo City i øverste etasje. Men den er ikke spesielt stor.

Skrevet

Det er mange dyrebutikker i Oslo, og de har litt ulikt utvalg - så hvilken som evt passer best for deg er vel avhengig av hva du skal ha - og hvor du skal...

Noen butikker jeg har likt (for ting til hund...) :

- Hundehjørnet AS, Helgesens gate 38, 0553 Oslo (Ved Sofienberg parken, på Grunerløkka).

- Pet Vett (dyreklinikk og butikk), flere avdelinger. Den med best utvalg i Oslo er vel den på Ekeberg (Ekebergveien 175),

dessuten har de en like ved Hundehjørnet AS, også ved Sofienbergparken men på en annen siden (adr. Sofienberggaten 13).

Dersom du skal til Sandika (litt utenfor Oslo, i Bærum), har de også bra utvalg i Industrigaten 2 i Sandvika.

- Aquarium CC Vest Zoo i Lilleakerveien 14 syns jeg også har mye bra/morsomt/nyttig...

God tur og lykke til :)

Skrevet

Tam-forretningen på Alna-senteret (v/Alnabru) er også kjempe-kjempefin - og diiiger.

Men er enig i Buster Zoo på Haugenstua - flott forretning det også, ja.

Susanne

Skrevet

Det ligger to i nærheten av kjøpesenteret gunerius, et i samme bygg som spektrum, der har de kun hunde og katte ting. Også er det en stor mellom pentagon og kiwi ved holdeplassen brugata.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Redd noen da stjeler dem om jeg setter opp mere vindu enn 5 cm.
    • Trenger du å ha med hund til legen? Jeg ville jo heller latt den være hjemme. Men så lenge det ikke er direkte sollys på bilen går det helt fint. Om det er direkte sollys ville jeg prøvd å finne skygge eller satt opp vinduer litt og evt. bagasjerom med luftlåsing.
    • Skal til legen men det er 10 grader på det varmeste her. Tror du det går bra da?
    • Forumet har dalt i takt med Facebook, og veldig lite nyrekruttering. I tillegg litt uenighet om hva som er greit og ikke på forumet, og noen som mistrivdes og meldte seg ut. I tillegg har de "gamle" brukerene blitt eldre, opptatt av andre ting, eller bare ikke føler behov for nettsamfunnet lengre. For yngre som leter er det lettere å finne grupper på Facebook.  Jeg vet en håndfull titter innom nå og da, men det er jo litt slik at aktivitet skaper aktivitet, så når få poster blir det også mindre respons. Det har vært diskutert å legge ned forumet, men det blir en stund til ihvertfall.
    • Det kommer an på hund/pels, bil og værforhold. Og ikke minst varighet. Om det ikke er sol er det lite problem om det er 20 grader. Om det er sol bør man være obs fra det er 18+ grader i luften tenker jeg, det kan fort bli varmt i bilen med direkte sollys. Kan bilen stå i skygge? (pass på at skygge ikke flytter seg) Vi har hatt hundene i bil midtsommers, men da med reflekterende duk over bilen, vifte på inne i bilen og bagasjerom og vinduer på gløtt. Sjekk inn minimum en gang i timen. Men stort sett ville vi sjelden hatt hundene med i bilen om vi skulle noe så lenge uten å faktisk ha dem med. Det har såklart vært ventetid på kurs og sånt, men da har vi stort sett hatt hele bilen stående åpen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...