Gå til innhold
Hundesonen.no

Hva ønsker du deg til Jul?


Izziebelle

Recommended Posts

Skrevet

Hva har du bedt nissen om i år? Jeg er virkelig grønn på hva jeg skal si til mamma som skal handle til meg i morgen.. Jeg har kjøpt Speilrefleks kamera, har masse av alt egentlig.. :) Dessuten er jeg alt for barnslig og ønsker meg bla. disney filmer! :rolleyes: Så hvis dere sier hva dere ønsker dere kanskje jeg får noen tips?? :)

Så folkens, hva vil du ha under juletreet i år?

Skrevet

Ønsker meg kun kamera, men det vet jeg at jeg får :) vanskelig å tenke seg til noe annet, men blir vel andre ting til kamera jeg kan tenke meg. Lite oppfinnsom i år.

Skrevet

Ønsker meg Disney filmer jeg også, men er få av de som finnes i butikkene nå jeg ikke har, egentlig... Øverst på ønskelista, however, står CSI: Season 7 :)

(jeg veit hvordan man prioriterer også altså! :)) Ellers er det vel leker og stæsj til lillegull og... penger... Joda, oppfinnsomheten selv er jeg!

Og så har jeg vel gjort det klart for familyn at jeg ville EEEELSKET å dra til Bergen til sommern og se Depeche Mode, så jeg håper... tør nesten ikke det engang :)

Skrevet

Akkurat nå en trygg, varm favn jeg kan krype inn i!

- de mer materielle ønskene er det så fryktelig mange av, at det ikke egner seg på trykk *flire*

Skrevet

Det eneste som star på ønskelista er speilrefleks :rolleyes: og det kommer jeg ikke til å få :) så da er det liksom penger til speilrefleks som gjelder :)

Skrevet

Ikke i rekkefølge:

Lommelerke (ikke ta den feil) har noen driiiitkule på Tilbords :)

Linkin Park- CD, er ihuga Linkin Park- fan.

Ting til valpen

Tovede ullsokker/ tøffler

Ting til leiligheten

Fred på jord :)

Skrevet

Hmmm... Jeg ønsker meg katt, og det skal jeg visst få av meg selv til jul :P

ellers er det:

objektiver

batteri til kamera

minnekort

Den siste Eon boka (mistenker den kommer :P)

Julehefte fra Nemi til morragave (den vet jeg kommer :P)

Pink Floyd DVD'er

penger

Også fikk jeg vel en beskjed av Lars om at jeg burde ønske meg "kosefiller"... :) Jeg har en vane som sitter igjen fra jeg var liten, med å kose hjørnet av dynetrekket mellom tommel og pekefinger. Dette gjør jeg HELT ubevisst, og alltid når jeg legger meg på kvelden. Slapper godt av med dette. :) Men det har jo resultert i at det nå er slitt hull på hjørnet på nesten alle dynetrekkene våre. så ergo sier Lars at jeg burde få sydd meg en kosefille eller tre som jeg hadde når jeg var lita, så slipper jeg å ødelegge flere dynetrekk :) hehe

Skrevet

Sambo og jeg ønsker oss reisegavekort, og "alene" ønsker jeg meg bare hunderelaterte ting. Og fotokurs. For å ta bedre bilder av hunder... :)

Skrevet

I år var jeg faktisk dritflink og hadde lista klar FØR bursdag! :ahappy: Så tidlig i november sendte jeg ut lista til potensielle bursdags/julegave-folk:

-rasedekaler med springer og cairn fra diggidog

-ullsokker fra Wistex

-Dilbert jubileumsbok

-lykt, fartsmåler og skjermer til sykkel

-springer fra Felleskjøpet

-setevarmer til bilen

-hansker/votter med avtagbar tommel og "hånd", fordi de jeg har er ganske slitt nå

-GPS (det fikk jeg til bursdagen av skjønneste typen som ville jeg skulle finne frem - og tilbake - fra Hamar)

-boka "Med hund på utstilling"

-skikkelige, varme klær, spesielt jakke

-"obstetrikk av hund og katt"

-gavekort på Bikbok :whistle:

-en blå ullkåpe/lang penjakke

Sammen ønsker vi oss:

-fryser (haha, til hundene selvsagt, sånn at vi får kombiskapet for oss selv! :ahappy: )

-en skikkelig god ca 3-liters gryte

-liten campingvogn (ganske utenkelig om vi får dette)

-tectyl-behandling til bilen "min"

Skrevet

Xbox 360 :whistle:

Bøker med Don Rosa- og Carl Barks-serier

Ny jakke til ikke-turbruk

Valpekurs

Stor langtursekk som passer til ryggen min

Hodelykt

Krig og fred og sånn...

Skrevet

Akkurat i år synes jeg det er så vanskelig å ønske seg noe. Det jeg vil ha og trenger, kjøper jeg liksom selv... Uff... Helt rart å ikke ønske seg noe. Eller jo, ønsker meg leilighet da. Men det blir jo uaktuelt. :whistle:

Skrevet

Har ønska meg digitalkamera (mitt ble stjålet i vinter...), parfyme, klær (jeg vet akkurat hvilke jeg får også), og samleboks med en eller annen tv-serie (ønka ingen spesiell...både sex og singelliv, one three hill, gilmore girls og friends). Det siste vet jeg ikke om jeg får, men det andre er jeg ganske sikker på :whistle:

Så ønsker jeg også selvfølgelig noen overraskelsespakker, - er ikke artig å vite hva alle pakkene er.

Skrevet

Hus, bil og slikt? Hihi.. Mer realistisk ønsker jeg med noen lekre Dr.Martens jeg har funnet meg :whistle: Pluss frisørtime! Har ønsket meg det i 3 år og enda ikke fått det <_< Også ønsker jeg meg masse nye tegnesaker og nye sakser, børster og annet hundestæsj.

Skrevet

Denne: Juleønske

Ellers: PC-ryggsekk som ikke veier 30 kg i seg selv, klær både til "pent" og til trening, hvitvinsglass fra Holmegaard, musikk DVD'er (gjerne Pink Floyd, Ozzy Osborn, U2, Coldplay o.l.) og så ønsker jeg meg "ting" fra Goerg Jensen. Mye dritkult der :whistle:

Skrevet

Jeg ønsker meg:

Gavekort på vinmonopolet :whistle:

Av en kompis ønsket jeg meg nytt undertøy.. på betingelser for at han fikk velge! Heh.. :ahappy:

Ny Bukse!

Belte :P

Øredobber (sånne små elegante)

Gavekort til skredder (blir jo dyrt i lengden, så jeg ønsker meg det av flere.. vil ha en skikkelig PEN utstillingsdress)

Bøker, elsker krim! :P

Falske negler :ahappy: (må jo se bra ut på utstillinger)

Hårstrikk og annet stæsj( skum, spray, spenner osv) av venninner

Mineral pudder

Jaau,

ellers så har jeg sånne usannsynlige ting som

Linser til kameraet!

Kamerastæsj... at all

Utstillingsbord

Akvarie.. :P

jaau, osv! hehe

Skrevet

http://www.amazon.co.uk/gp/registry/wishli..._gift_gno_wl_hp

http://www.amazon.com/gp/registry/wishlist..._gift_gno_wl_hp

Det er ønskelister på amazon. Ønsker meg masse :whistle:

Ønskelistene er det mest geniale som finnes! Mine nærmeste venner har også ønskelister og jeg bare klikker julehandelen ferdig :) Tingene forsvinner fra lista etterhvert som noen bestiller til deg, slik at ikke flere kjøper den samme tingen. Det er så mye på amazon at ønskelista blir lang uansett, så man har mange sider med ting å ønske seg, derfor oppdager man ikke at ting forsvinner etterhvert som folk kjøper gaver til deg! Hihi!

Skrevet
Xbox 360 :whistle:

Bøker med Don Rosa- og Carl Barks-serier

Ny jakke til ikke-turbruk

Valpekurs

Stor langtursekk som passer til ryggen min

Hodelykt

Krig og fred og sånn...

:) Heldigvis har bror min de fleste, så jeg slipper ;)

Skrevet

Ikke noe poeng for meg å ønske meg til fra foreldre så sent for de er ferdige med julegaver i juni :) men hva jeg skal ønske meg fra typen er jo ett annent spørsmål :whistle:

Skrevet
Gavekort til skredder (blir jo dyrt i lengden, så jeg ønsker meg det av flere.. vil ha en skikkelig PEN utstillingsdress)

Får håpe det blir hos samme skredder, da! :whistle:

Jeg tittet litt på ønskelista vi lagde i fjor, og der sto det blant annet

Tittel på X'en

Og jeg innser at jeg helt har glemt å ønske meg slikt for neste år også. Phuck, er det for sent nå?

Eller får jeg ikke neste år, fordi vi fikk to i år? Og må jeg bytte hvis jeg får to like?

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
    • Det ønsker gjerne forslag. Hundebarnehage kan jeg klare å google meg frem til selv.
    • Det høres ut som du virkelig har tenkt gjennom ansvaret, og at du gjør så godt du kan innenfor et skiftarbeidsliv som ikke alltid spiller på lag. Det er helt normalt at dagvakter blir den kinkige biten mange hundeeiere kjenner seg igjen i akkurat det. Og ja… oppdrettere kan si mye. Noen ganger stemmer det, andre ganger sier valpen ganske tydelig: “12 uker? Jeg? Alene? Nei takk, menneske prøv igjen.” Til syvende og sist er det jo du som lærer å lese din valp, og valpen som bestemmer tempoet. Det betyr ikke at du har gjort noe feil, eller at treningen din er dårlig. Det betyr bare at han er en liten fyr med egne meninger og akkurat nå sier han at han ikke er helt klar for lange økter alene. Det viktigste er at du prøver å finne løsninger, og det gjør du jo allerede. Det viser ansvar, ikke det motsatte. Hvis du vil, kan jeg hjelpe deg med forslag til hvordan du kan trene videre på en måte som passer både deg og ham. eller om jeg kan hjelpe deg å finne dyrebarnehage eller noe slikt  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...