Gå til innhold
Hundesonen.no

VogH, noen forhandlere her?


Silje113

Recommended Posts

Skrevet

Hei.

Jeg lurer på om det er noen "private" forhandlere av vomoghundemat på vestlandet jeg?

Dyrebutikkene selger jo også dette, men det blir fort dyrt å kjøpe 1/5 kg pølser (til 29 kr) til en hund som (egentlig) skal ha 720 gram til dagen :icon_confused:

Så lurer på om NRH får noen rabatter på dette?

Jeg kan jo og svinge igang en "fordebatt" angående våtfor og deres erfaringer på dette?

Lurer da på tørrfor blandet med våtfor? Hvor heldig er dette?

Selv forer jeg kun vått. Men hvordan er det med BARF? Er det noen her inne som forer vogh blandet med tørt? elelr BARF?

Hadde vært spennende å høre deres kunnskap på disse områdene. :P

Skrevet
Hei.

Jeg lurer på om det er noen "private" forhandlere av vomoghundemat på vestlandet jeg?

Dyrebutikkene selger jo også dette, men det blir fort dyrt å kjøpe 1/5 kg pølser (til 29 kr) til en hund som (egentlig) skal ha 720 gram til dagen :icon_confused:

Så lurer på om NRH får noen rabatter på dette?

Jeg kan jo og svinge igang en "fordebatt" angående våtfor og deres erfaringer på dette?

Lurer da på tørrfor blandet med våtfor? Hvor heldig er dette?

Selv forer jeg kun vått. Men hvordan er det med BARF? Er det noen her inne som forer vogh blandet med tørt? elelr BARF?

Hadde vært spennende å høre deres kunnskap på disse områdene. :P

Hvor på vestlandet bor du? :P

Guest Snusmumrikk
Skrevet

Her er det liste over alle forhandlerne til V&H. Jeg vet ikke hvilket fylke du bor i, så du får klikke på rett fylke og se om det er noen der.

Et lite tips ellers er å bruke søkefunksjonen her på siden. Det både er og har vært mange diskusjoner om bruk av våtfor/v&h og v&h kombinert med tørrfor :) F.eks. denne diskusjonen.

Skrevet

ooops... Det er Silje som egentlig skriver dette! Men Showtime har vært innlogga på pcen min, også glemte jeg å logge meg inn selv, kan noen endre det? adm? mod?

Men hvertfall fra Silje113:

Ja, sett på vogh siden, men kunne være at det var noen andre her i område også. Jeg bor i ytterkanten av hordaland, nesten grenser til rogaland :blink:

Heii på du Bridie!

ja her jeg også vettu. (overalt, hehe).

Så fine bilder det er av hunden din overalt!... *misunnelig*

(Ikke le Cassy, ble litt rot detta :P )

Skrevet

Haha, så at jeg hadde skrevet siste innlegg i denne tråden, og begynte virkelig å lure på meg selv! :blink: Kunne liksom ikke huske at jeg hadde svart her... Håper du finner en forhandler i nærheten, da!

EDIT: Dette er, som dere ser, altså ikke dobbeltposting :P

Skrevet

Som jeg skrev til deg på msn så har de på Tysvær zoo, Tropehagen på Amanda og på den dyrebutikken som er i gågaten :blink: Pluss den på Stord, men det var kanskje den som var så dyr? :P

Skrevet
Som jeg skrev til deg på msn så har de på Tysvær zoo, Tropehagen på Amanda og på den dyrebutikken som er i gågaten :P Pluss den på Stord, men det var kanskje den som var så dyr? :P

Ja, den var det som var dyr ja. Men jeg vet det finnes rundt i dyrebutikker, men de er så dyre... Forhandlere er myye billigere... Myrbø selger til 320 kr for 20 kg. Men lurte på om det var noen som solgte store blokker til tilsvarende pris her nede med oss? :P:blink:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har du hunder som krever pelsstell på utstilling er stroller med stellebord gull verdt. Angrer nesten hver gang jeg er på utstilling at jeg ikke har det, men stiller ikke så mye at jeg synes jeg kan bruke mange tusen på det. Det krever jo at hundene kan være i strolleren uten å ødlegge den da. Metallbur er tungt å bære med seg sammen med alt annet, men er jo sikrere enn stoffbur/stroller. Selv bruker jeg stoffbur, mest på agility men også utstilling, dog er jeg avhengig av lås til glidelåsen når jeg har med eldste da han kan åpne glidelås. (Har Maelson slev)
    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...