Gå til innhold
Hundesonen.no

chow chow


randis

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har tenkt på å skaffe meg hund, og da chow chow. Har hatt hund som barn/ungdom da en blanding av golden retriver og buhund. Har lest at chow ikke er den beste hunden for nybegynnende. Bor i leilighet på 50 kvadrat, usikker om det er stor nok plass. Man vet jo at hund, valp, tar tid, men man kan jo likevel ikke alltid være hjemme av den grunn. Jobber som sykepleier og jobber turnus. Bor alene. Noen som kan gi meg noen gode råd. Dette er en hunderase jeg syns er fantastisk flotte og har virkelig lyst på en:)

Skrevet

Er mange som er alene og i jobb som alikvel har hund. Det går som regel bra. Men det kan være smart å planlegge valpekjøpet til en periode man kan ta ut endel ferie.. Har du satt deg inn i rasen du ønsker eller vil du ha rasen pga utseende? Mener ikke å være kritisk her, men jeg vet at chow chow har SÅ rette bakben at de ofte har problemer med sener og leddbånd.. Hørte bla om en chow chow som hadde stukket av og sprunget som en gal (jaget?) over at jorde, noe som gjorde at den røk korsbåndet i ene bakbenet.. Det finnes jo mange som har chower som sikkert ikke er plaget med sine bakben, men det gjelder vel som så mye annet å ta forhåndregler.. :wub:

Skrevet

Jeg har en Chow Chow mix :wub: ,verdens beste osvosv... Så når jeg nå ser litt rundt ,så har jeg falt pladask for Eurasier ,det er jo også en rase som er avlet frem med bla.Chow. Ut i fra det jeg har lest om rasen så heller jeg til at det blir en slik etterhvert :rolleyes: .

De rene Chowene vi møter (det bor en oppdretter ikke langt unna) ,er ofte veldig overlegne ,men også tildels litt strie i gemyttet... Jeg har en gammal hannhund ,snill og god - men er dagmamma for ei litta mellompuddeltispe. De chow tispene jeg møter er veldig ofte klar for å ta dagbarnet mitt ,og det er jo litt slitsomt. De er jo kjent for å være enmannshunder - ev. en familieshunder. Og det er jo det problemet med beina da ,og en risk for urinstein..

Men ,det er jo omtrent den peneste hunden jeg vet ,elsker den blå tungen :P

Mixen min har Chow manken ,og blå tunge...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
    • Kan jeg spørre om hvilke hunderaser som har minst jaktinstinkt? Er det kun selskapshundene?
    • Jeg har ingen som kan ha hunden så de må være her
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...