Gå til innhold
Hundesonen.no

Navn på san pølse til å ha rundt halsen på hunden når den er skadet


Guest lijenta

Recommended Posts

Guest lijenta
Skrevet

Hei!

Er det noen her inne som vet navnet på san oppblåsbare pølser til å ha rundt halsen på hunden. Eller hvor jeg får tak i denne. Vi har jo som sakt en valp som har brekt to tær på det ene bakbeinet. Har til nå brukt skjerm og anti bite men hun syntes bandasjen fortsatt er spennende å bite/slikke på. Har også prøvd med sokk på utsiden men den var også gnagd av. Regner med at vi må bruke den pølsa og skjermen for å få henne til å la være å bite/slikke på bandasjen.

Guest lijenta
Skrevet

Takker. det var den jeg tenkte på. Så får vi håpe at den og skjerm gjør at valpen ikke biter på bandasjen lenger.

Skrevet

Vi laget vår egen ved å skjære skumgummimadrass og feste det rundt halsen med et belte.

Sånn oppblåsbar greie skulle de ha type 6-800 spenn for, mens denne kostet oss ingenting.

2981924962_06c01c9304_o.jpg

Skrevet
Vi laget vår egen ved å skjære skumgummimadrass og feste det rundt halsen med et belte.

Sånn oppblåsbar greie skulle de ha type 6-800 spenn for, mens denne kostet oss ingenting.

Vi lagde også vår egen etter å ha sett bilder av Maris, vi måtte dog ha den en del større i omkrets for at han ikke skulle komme til på såret. Fungerte veldig bra, og var mye mer komfortabelt enn skjerm. Fungerer også som pute om natten :rolleyes:

Guest lijenta
Skrevet

Det var en lur ide. Det er bare når sønnen min er hjemme at skjermen er noe som ligner døden hihi. Da er hun søt. Ellers så blir skjermen brukt til alt fra å frese opp veien vi går på til å skjerme godbitene hihi. Jeg skal prøve å få tak i skumgummi i morgen og teste ut. Hun skal ha bandasje på bakbeinet men det er da ikke noe problem å få den av med skjerm hihi. Stemmer at den oppblåsbare er prisen 600-800 for.

Skrevet

Mari: Du er en engel! Mamsen skal hjelpe meg å mekke sånn hjemmelaget krave (hun har materialer og slikt), så blir det litt bedre for Spikkedyret. Er ikke greit å orientere seg når all lyd kommer forfra (lampeskjerm) =p

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
    • Takk. Hva med Pumi og gemyttet der? Jeg driver med lydighet.
    • Eurasierene er selvstendige hunder som kan være krevende å trene, særlig til å holde seg i nærheten/være løs. De kan ha en del jaktinstinkt også. Det har vært en del svakheter på rasen med frykt og usikkerhet, men jeg vet ikke hvordan status er for tiden.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...