Gå til innhold
Hundesonen.no

Trening i Trondheim


Evot

Recommended Posts

Da skal jeg og noen flere trene på søndag klokken 14 på Ikea. Da kan de som vil komme og trene hund. Vi klikkertrener. Det blir egentrening så det er greit å ha en liten plan på hva man skal gjøre. Noen trener i lydighet klasse 3/elite, mens jeg er bare på grunnferdigheter/apellmerket. Om noen trenger hjelp så er det lov å spørre. Greit å ha bil med bur så hundene kan ha litt pause innimellom. Om ikke annet så er det flere med bil, bare ta med bur, bil får man låne hvis stor nok plass da. Ikke nødvendig, men greit hvis man trenger å diskutere litt.

Vi får se hvor mange som kommer og interesse for evt. mere seriøs plan for de som vil når vi kommer dit.

www.flyingdog.no

post-4210-1227951730_thumb.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Dette hørtes jo veldig kjekt ut :icon_redface:

Vi har veldig lyst å prøve å trene lydighet, men har ikke fått somla oss avgårde på noe kurs, så vi kan egentlig ingenting. Imorgen sitter jeg antagelig og skriver eksamensoppgave når dere trener, men håper vi kan være med senere en gang, om ikke annet så for å se og lære litt :(

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kan hende eg og Holly kjem ein tur, dersom eg ikkje blir for gåen av å vaske ned heile leiligheita.

Vi har berre trent heilt grunnleggande hverdagslydigheit, men er interessert i å trene og lære meir. Vi har ikkje trent noko spesielt med klikkar før, men er interessert i den metoda å trene på.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Får man ikke være med om man ikke har klikkertrent hund? (altså, ingen av mine hunder er klikkertrent 100%)... I det første innlegget som virker det for meg som om det kun er for dere som har klikker-hunder...

Vi klikkertrener
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Han har det godt i buret. Det står på et varmt underlag og han har myk madrass og tepper. Mer enn nok plass til å snu seg som han vil. Han har vannskål festet på ene burveggen og må han tisse, piper han så jeg går ut med han. Det er ikke bur som er et problem her. Han legger seg inn i det frivillig på dagtid også når han skal sove. 
    • Buret er veldig begrensende, og hunder bruker ulike liggestillinger og underlag for å regulere varmen i løpet av natten. Hunder ligger gjerne stille der fordi de ikke har noe valg. Hvis valpen må gjøre fra seg eller søler når han drikker så blir det fort vått og ubehagelig å ligge der også. Lykke til med kattetreningen, du har nok en jobb foran deg der. Selv om det har gått bra før så er individer forskjellige og har ulike grader av instinkter.
    • Ja, han visste at jeg hadde katter, men mente det ikke var noe problem. Og jeg har hatt både jakthunder og gjeterhunder tidligere og det har gått veldig bra. Valpen ligger fint i buret så jeg skjønner ikke helt hvorfor jeg skal endre på det? Buret står i stuen og valpen sover rolig hele natten der. 
    • Begynner å bli ei stund siden jeg hang på forum nå, ja 😄 dårlig til å sjekke svar og, ser jeg!  Det må jo bli kjøring, da!
    • Visste oppdretter at du hadde katter? Har de noen råd kanskje? Dette er jo en mix av raser som har notorisk høyt jaktinstinkt, så dette kan bli en stor utfordring. Her må det i så fall systematisk trening til med rotrening rundt kattene, belønning for å ignorere dem, og trygge områder for begge. Og det er fortsatt ingen garanti for at det går bra. Har du mulighet til å skille dem i ulike rom om natten så valpen slipper å ligge i bur?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...