Gå til innhold
Hundesonen.no

Kvalm hund?


Synnikken

Recommended Posts

Har en liten mopsegutt på 12 mnd.

De siste dagene har kastet opp.

Iforgårs kastet han opp en gang. Jeg trodde da det var fordi han hadde spist noe våtfor beregnet på katten.

Men igår når min mor var hjemme med de kastet han opp tre ganger. To av de ar det kun galle som kom ut.

Rett isted kastet han opp igjen.

Han Drikker og spiser helt normalt (v&h, det har han vært matet på siden han var baby)

Men han er litt tregere enn vanlig. Ikke så hyper. Men vet ikke om dette har med alderen å gjøre eller ikke.

Han jogger rundt og boffer som vanlig ute..

Noen som har hørt om lignende?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Han har ikke vært med andre hunder på lenge. Heller ikke vært mye tur da han har haltet endel.

Så kan ikke skjønne det.. Men takk for tips! Alt sjekkes! er bekymret for lillegutten min..

Vi har øvd på apport inne idag, han er spretten og helt vanlig. Spiste fiskebollene sine (ringte vet å fikk beskjed om å fore med dette i to døgn, hvertfall sålenge hunden drikker) Ikke spydd siden imorges.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...