Gå til innhold
Hundesonen.no

Trenger ny PC


Guest 2ne
 Share

Recommended Posts

Jeg er ikke helt sikker på hva som har skjedd med pc'en min, den virka i går, i dag er den død :) Anyhow, jeg tenkte jeg skulle sjekke markedet for ny pc, men må innrømme at jeg ikke helt har oversikt over hva som er bra og ikke lenger. Om det er stasjonær eller bærbar er egentlig det samme, jeg har en av hver nå (arvet, som all annen elektronikk jeg har, nesten.. hehe).

Det jeg bruker pc'en til, er i hovedsak surfing, superenkel redigering av bilder, lage hjemmesider og spille Sims2 (og forhåpentligvis Sims3 når den kommer etter jul.. hehe). Det trenger ikke å være noe superfantastisk turbokjapt med ubegrensa lagringsplass, jeg kan brenne ut cd'er med bilder om det begynner å bli trangt liksom (og takk og lov at bildene ligger på egen harddisk!). Og den må være BILLIG! Det er nesten viktigst av alt, jeg har omtrent null penger.. Så, dere som har peiling - noen tips på hva jeg burde se etter?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
    • Er det noen som har kompetanse når det gjelder forvask av spisebestikk og servise før man setter det inn i maskin med kort vaskesyklus (steamer). Skal man vaske med håndoppvaskmiddel først, eller bare bruke rent vann? Finner ingen spesifikk beskrivelse hos mattilsynet. Har bare hørt at det kan ødelegge maskinen. Hvis noen har en link å vise til, helst fra produsent (Miele, Hobart el.lign.) hadde det vært fint.  
    • Huken multisele eller Troll nomesele. 
    • Avstand? Om hun kjefter, ta henne bort fra ham. Eller ham bort fra henne.  Dette er en prosess som tar mye tid, så jeg tenker at det kan være hun har større behov for rom og avstand en god stund til. Å ta igjen et par år med sosialisering som skulle skjedd fra valpestadiet vil ta lang tid og mye tålmodighet tror jeg.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...