Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hvordan laste opp bilder direkte i forumet:

Når du svarer på et innlegg, vil du se denne boksen. Trykk på "Bla gjennom" for å åpne utforskeren på maskina di, slik at du kan bla deg frem til bildet du ønsker å laste opp.

lastopp1.jpg

Klikk en gang på bildet du vil laste opp, og deretter på "Open/Åpne" (etter om du har engelsk eller norske innstillinger).

lastopp2.jpg

Neste vi må gjøre herfra, er å trykke på den grønne knappen ved siden av "Bla gjennom.." der det står "LAST OPP".

Når du gjør dette, vil bildet ditt lastes opp til Doggis' server.

For å plassere bildet i innlegget, må vi innom "Administrer vedlegg". Trykk der det står "Administrer vedlegg (1)". Tallet i parantes viser hvor mange bilder du har lastet opp.

Nå ser vi dette:

lastopp3.jpg

For å legge bildet inn i innlegget, trykk på ikonet med det grønne plusstegnet.

For å slette vedlegget, trykk på ikonet med det røde krysset.

Boksen forteller også filnavnet på bildet (IMG_5246.JPG), samt hvor stort det er (203.82k)

Når du trykker på det grønne plussikonet, vil innlegget ditt se slik ut:

lastopp4.jpg

Dette betyr at bildet er lastet opp som vedlegg, og vil vises som et bilde når du trykker "Legg til svar".

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...