Gå til innhold
Hundesonen.no

Sporstevne på Klepp


Carina

Recommended Posts

Skrevet

I dag var det tid for spor på bortebane, og etter et fantasisk stevne i går på hjemmebane tenkte jeg at i dag skulle vi bare kose oss. Hadde jo opprykket til B, men startet i C i dag også siden vi ikke har begynt på halvparten av lydighetsøvelsene i B.

Sporet i dag gikk på stubb, noe vi aldri har trent på. I tillegg var jo jordet godt gjødsla med kumøkk, så jeg tenkte at vi iallefall skulle prøve. Oppsøket var vel ikke vårt beste hittil, han gikk ikke så beint ut som han vanligvis gjør, men noe annet hadde jeg egentlig ikke forventet på åpen mark. Det har vi jo kun testet ut en eneste gang. Det ble iallefall 8,5 på oppsøket, rett vei i dag også - jippi! I starten av sporet synes Cane dette var fryktelig vanskelig, så han sleit nok ganske mye. Etterhvert virket det som han 'fant ut av det' og da begynte pinneplukkingen. Vi kom i mål med 6 pinner og fikk dermed 8 i sporet, noe jeg er strålende fornøyd med, med tanke på hvor godt totten jobbet i kumøkksporet.

Budføringen gikk strålende, der ble det 10!

Også det beste med hele dagen: Endelig klarte vi å i konkurranse vise det vi får til på trening i lydigheten. Han har jo aldri gått direkte dårlig i lydigheten, men i dag hadde jeg virkelig 'godfølelsen'. Det hadde nok enormt mye å si at jeg klarte å slappe helt av og være sånn som jeg er på trening, og det kunne man se på resultatene:

Lineføring: 10 !

Gå foran i line: 8 - Denne har vi jo aldri kunnet. :P

Dekk under marsj: 8,5 - Blitt et lite mønster at man skal være treg ned, reaksjonen på kommandoen kommer med en gang.

Innkalling: 10 - Yeeey! All treningen med å få vekk støtingen gir resultater!

Kryp: 9 - Enormt fornøyd med det!

Apportering: 9 - Her ble vi litt ivrige, så støtingen kom tilbake. Likevel en alt i alt PEN øvelse synes jeg!

Fritt hopp over hinder: 10 - Yeeeess! Her har vi jo hatt en del i det siste, og ikke støtet han heller!

Fellesdekk med skudd: 10 - Men denne må vi ikke glemme å trene på, for jeg så på ham at han kunne like fort flyttet på seg i dag.

281 poeng av 300 mulige på lydigheten (!) og totalt 532,5 poeng av 600 mulige!

Det holder til godkjent, opprykk og vi vant klassen i dag også! :P

Skrevet

Holeymoley!!

Han er bare den flinkeste! og du den vakreste! (jmf forrige tråd :P)

(men var det ikke dette stevnet du skulle minne meg på...snurt....)

Skrevet
Gratulerer :P:P:P

(Og du, jeg vil ha en blogg å lese i, og ei side å gratulere deg på :P Kom tilbake med hjemmesiden! :P )

Ja, mamma har vært sinna på meg så siden kommer nok opp igjen i løpet av et par dager. :P

Holeymoley!

Han er bare den flinkeste! og du den vakreste! (jmf forrige tråd :P )

(men var det ikke dette stevnet du skulle minne meg på...snurt....)

Haha! :P

Skulle jeg det?? Ups... :P

Tusen takk alle! :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...