Gå til innhold
Hundesonen.no

Bestått BH !


Calina

Recommended Posts

Skrevet

Da kan vi krysse av enda et mål for 2008 av kalenderen! Diezel besto sin ferdselsprøve igår, og fikk sin kjekke tittel BH. Juhuu!

Så nå er det bare å trene på utover vinteren, så de begge kan få sine IPO forprøver først og fremst (Gina må ha BH også), og så er neste mål SCHH 1 !:-)))

Skrevet

:icon_confused::whistle::) GRATULERER SÅ MYE TIL MITT KJÆRE TANTE BARN ;);););):P

Jeg er bare såååå STOLT av dere!!!!! :):):)

Dea hilser så mye til sin bror, hun skal opp til prøve til våren :wub::wub::wub::)

Guest Dratini
Skrevet
Da kan vi krysse av enda et mål for 2008 av kalenderen! Diezel besto sin ferdselsprøve igår, og fikk sin kjekke tittel BH. Juhuu!

Så nå er det bare å trene på utover vinteren, så de begge kan få sine IPO forprøver først og fremst (Gina må ha BH også), og så er neste mål SCHH 1 !:-)))

Gratulerer!

Men... SchH er jo via schäferhundklubbene (kun de som får gitt ut de titlene), mens IPO er "åpen" for alle klubber (som har ipo-ansvarlige (instruktører og figuranter) som har bestått div. kurs).

Er det IPO eller SchH du skal gjennom?

(er bare nysgjerrig da jeg selv har en rase med mange SchH (fra Tyskland), IPO (div. land) samt VPG... Men å få "innpass" med rasen i slike IPO-grupper uten å ha Schäfer/Rottwiler er jo plent umulig...)

Skrevet

Takk for gratulasjon. Nå trener vi og er medlem i to klubber, hvorpå den ene en Norsk Shæferhundklubb avd. Bergen. Så å gå opp til SCHH er ikke noe problem for oss. IPO og SCHH er også to identiske programmer - det kalles to forskjellige ting fordi SCHH har vært schæfer rasens eget program,og før regel endring nå, måtte man kvalifisere seg for å gå opp til høyere prøve. Dette må man ikke i IPO. (og heller ikke nå i SCHH)

Det er det samme med VPG, som etter det jeg forstår er på vei bort.

Grunnen til at jeg tar IPO V og deretter SCHH1,VPG2 osv, er at da forsvinner ikke de tidligere titlene, u see? :icon_confused:

Tar man IPO V og så IPO1, faller IPO V vekk på stamtavlen - ja jeg er tittelkåt!

Og etter det jeg har lært, kan jeg da altså gå opp til SCHH med min dobermann.

Skrevet
:icon_confused::whistle::) GRATULERER SÅ MYE TIL MITT KJÆRE TANTE BARN ;);););):P

Jeg er bare såååå STOLT av dere!! :):):)

Dea hilser så mye til sin bror, hun skal opp til prøve til våren :wub::wub::wub::)

Tusen takk ! :D i gleder oss til våren kommer, når vakre søster Dea kan begynne på sine arbeidstitler også! Skal bare se vi tar ferdselsprøven sammen, ettersom jeg pinglet ut denne gang med Gina...*fnis*

KLEM!

Skrevet
Gratulere så mye.

Kommet tilbake til bergen for godt nå eller?

Takk for det! :) Og nei - vi skal vekk igjen herfra så fort som fa****n. Jeg begriper ikke hva folk er i denne byen for, for ikke å snakk om i dette landet! Nei - sol og varme...mindre avgifter og mere fjell...mindre trafikk og mer frihet...det er tingen det! *drømme* :rolleyes2:

Skrevet
Takk for det! :) Og nei - vi skal vekk igjen herfra så fort som fa****n. Jeg begriper ikke hva folk er i denne byen for, for ikke å snakk om i dette landet! Nei - sol og varme...mindre avgifter og mere fjell...mindre trafikk og mer frihet...det er tingen det! *drømme* :D

Enig! Bergen er en drittby :rolleyes2:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...