Gå til innhold
Hundesonen.no

Noen spørsmål...


Tuskelusken

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har hatt marsvin i tre år nå. Men det er noe jeg lurere på... Er det noen som kan svare?

1. Hvor mye skal et marsvin veie? Jeg har aldri funnet det ut i bøker. Jeg tror mine to marsvin er litt overvektige. De var det i hvert fall. Når jeg nesten nettopp hadde fått de fylte jeg matskålen med så mye for som mulig.... Men nå har jeg funnet ut at det skal være 2 ss for per marsvin.

2. Kan marsvinet få sopp i munnen av å spise mye eple. Hvordan merker jeg om den får det da?

håper noen kan svare. :happy:

Skrevet
2. Kan marsvinet få sopp i munnen av å spise mye eple. Hvordan merker jeg om den får det da?

håper noen kan svare. :happy:

Marsvin kan spise:..........

EPLER – de søteste og ikke mye da det kan forårsake sopp..

Altså ikke gi den de grønne eplene og egentlig ikke mye i det hele tatt.

Man kan se om de har en hvit stripe midt på nesa som går loddrett.

Hvordan man ser/om de kan få sopp INNI munnen, det er jeg usikker på.

Fullt utvokste marsvin veier gjennomsnittlig mellom 900 og 1200 gram ( Alt dette er fra nettsider jeg fant.)

Si ifra hvist noe er feil. Har ikke marsvin selv da. Så du hviste sikkert dette........:)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lapsk vallhund kanskje? Kjenner ingen personlig, men kjenner til en oppdretter, og forstår det slik at det er mer å hente der enn hos finsk og svensk
    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...