Gå til innhold
Hundesonen.no

Nytt Oslotreff 26/10-08


Blondiemamma

Recommended Posts

Vi ønsker å tromme sammen nytt Oslotreff allerede om to helger.. Blir som det var på søndagen kl 15 på Skullerud stua.. Regner med at Rita&Corin blir med med sine to tisper og at Lill blir med med Ivy. Så da kommer det 4 hunder og fire voksne fra denne kanten..

Vi tenkte litt at vi skulle dele treffet opp i to denne gangen.. De som vi gå for å trimme hunden går i en pulje, og de av dere som bare vil rusle, skravle, ha det sosialt og bli kjent går i en annen pulje, og på denne puljen så går vi sammen og venter på hverandre.. (ikke noe vondt ment på de andre treffene, vært kjempehyggelig. men vi har med mennesker med litt helseproblemer også som ikke klarer å tråkke gjennom skogen i superfart :) )

Da slipper det å bli at noen må gå fortere en det kroppen tillater, og "trimmerene" slipper å måtte stoppe å vente :)

Så kan vi heller møtes på møtestedet og grille og kose oss med kaffe/te/kakao etterpå. .Vil gjerne at dette skal bli et "bli kjent" treff i tilegg til at vi går tur og hundene leker og har det gøy..

Noen som vil være med?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

hei jeg lurte på hvor Skullerud stua er ?

For det hadde vært morsomt å være med.

Litt vanskelig å forklare.

Hvis du går inn på denne linken til gulesider så ser du jeg har merket av parkeringsplassen.

Plantasjen ligger også i enden av General Rugesvei.

http://www.gulesider.no/kart/map.c?marklon...actor=undefined

Lenke til kommentar
Del på andre sider

åj jeg ble ikke så mye klokere men er det langt fra Skullerud t-bane stasjon.

Nei det er ikke så langt fra Skullerud T - banestasjon. Når du kommer opp til Narvesen ( du ser den når du går ut av banen, se mot venstre ) skal du nedover til venstre igjen. På høyre side i en liten sving ser du P - plassen. Nåper det var til hjelp.

Vi får ikke blitt med, vi skal trene jakt med Østlandstollerne JIPPI!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Heisann;)

Vi bor i Østfold, ca 40 min fra Oslo så vi vil veldig gjerne være på treff;)

Trenger litt sosialisering med valpene;)

Meneh.. jeg har heller ikke blitt noe klok på hvor det er .. så hvis noen kunne komme opp med en adr så har jeg gps som forhåpentligvis finner frem;)

Gleder oss;) ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Heisann;)

Vi bor i Østfold, ca 40 min fra Oslo så vi vil veldig gjerne være på treff;)

Trenger litt sosialisering med valpene;)

Meneh.. jeg har heller ikke blitt noe klok på hvor det er .. så hvis noen kunne komme opp med en adr så har jeg gps som forhåpentligvis finner frem;)

Gleder oss;) ;)

Hvis du søker på General Ruges vei 109b så kommer du nok i mål.

Det er plantasjen som ligger på andre siden av veien for parkeringsplassen til Skullerudstua.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Heisann;)

Vi bor i Østfold, ca 40 min fra Oslo så vi vil veldig gjerne være på treff;)

Trenger litt sosialisering med valpene;)

Meneh.. jeg har heller ikke blitt noe klok på hvor det er .. så hvis noen kunne komme opp med en adr så har jeg gps som forhåpentligvis finner frem;)

Gleder oss;) ;)

Så moro.. Ja bare heng dere på.. Hvor i østfold bor du? Vi har blitt en gjeng som går endel i Askim også i tilegg ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
    • Et enkelt nettsøk ga meg flere nettbutikker som har det? Ellers så er det flere som har lignende produkter, jeg kjøpte noen veldig gode for noen år siden, men husker ikke merke nå. Var ikke K9.
    • Fortviler, fordi det er tomt for nomnoms 😨 Det perfekte snæck. Smakelighet på høyde med favoritt råfor, men i en konsistens som kan skjæres med ostehøvel, til tynne, store skiver som dekker store deler av tunga og ganen og gir maks bæng for the bucks - verdi per kalori - som belønning. Rene råvarer av dyr, ikke noe vegetabilsk tull som fillere, i verdens mest tasty snæck av en konsistens som ikke klæsser til lomma eller hendene. ..og det er TOMT. Lå to pølser igjen i hylla på K9 Hundesenter i dag. Jeg kjøpte den ene. Tomt.  You don't know what you've got till it's gone. Det der er en uerstattelig belønning. Alt annet er enten for tørt og for lav verdi, og feil form, eller for klæssete og ekkelt og uhygienisk å fare rundt hjemmefra med.   K9 Nomnoms er (var? 💔) den P E R F E K T E treningsgodbit.    Gid noen med litt kundegrunnlag kan pushe på K9 for å få de til å produsere mer av det der. Finnes faktisk ikke andre belønninger av samme kvalitet. Enten må vi nå ned på belønningsverdi, eller jeg må begynne klæsse med å ha Vom og kjøleelementer i lommene K9 Nom Noms  produsert av K9 Hundesenter - Midt-Norsk Kompetansesenter for hund.  Please, please! Noen med litt kundegrunnlag og salgsvolum, push dem for å få produsert mer av det der 🥺    
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...