Gå til innhold
Hundesonen.no

Endelig har finværet kommet :-)


Ina

Recommended Posts

Skrevet

Nå er det blitt den høsten som jeg husker! Minusgrader om natten, varmt og godt når sola kommer fram om dagen. Masse flotte farger over alt! :)

IMG_1813_lite.JPG

IMG_1811_lite.JPG

Haha! Blinkskudd :)

IMG_1804_lite.JPG

IMG_1802_lite.JPG

Skrevet

Argh... HØST :) Nei, jeg er et sommermenneske! Liker å kunne bare slenge på meg noe uten å bekymre meg for om jeg kommer til å fryse eller ikke :) Høst og vår er bare sånn usikre perioder hvor man må suge til seg de få strålene som kommer.

Skrevet

Elsker høsten! Det er den beste årstiden, og bildene var nyydelige... :=) Eso er fantastisk fin

Skrevet

Høsten er den fineste årstiden, alle de nydelige fargene, og den spesielle lukta. :)

Eno er jo helt nydelig!! :D Står godt i stil til alle de fine fargene som høsten kommer med. :)

Skrevet
Argh... HØST :) Nei' date=' jeg er et sommermenneske! Liker å kunne bare slenge på meg noe uten å bekymre meg for om jeg kommer til å fryse eller ikke :) Høst og vår er bare sånn usikre perioder hvor man må suge til seg de få strålene som kommer.[/quote']

Veldig enig m deg der Julie!!!

Eneste positive m høsten er fargene og sitte i en deilig armkrok m et glass rødvin forran peisen...... :wink:

Skrevet

finværet???? her i tr.heim var det riktignokk bra vær men bikkjekaldt! holdt på å fryse fingrene av meg på vei til og fra skolen jo! :) håper p¨å en vinter med masse snø, uten mye is og slaps, for da er det umulig å gå tur!

Skrevet

hvilket fin vær????

her var solen innom en tur for noen timer siden og siden har det regnet(forbannade drittvær altså nå er jeg lie det regnværet)

men som vi sier her i BÆRGEN: "det regner ikke i Bærgen, det er bare litt høyere luf fuktighet her". :)

Skrevet
Så nydelig' date=' er mest glad i høsten og vinteren jeg da. jeg syns det er for varmt om sommeren.[/quote']

Vet vel ikke om akkurat denne sommeren har vært så altfor varm da :wink: Men enig med deg, høsten er finest :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...