Gå til innhold
Hundesonen.no

Cesar - vår lille Jack Russel Terrier


Linda Kristin

Recommended Posts

Skrevet

Etter mange år uten hund bestemte vi oss for å kjøpe en igjen. Valget landet på en Jack Russel og vi har fått klarsignalet om henting til mandag.

Gjett om vi gleder oss.

Cesar er en 11 uker gammel hann. Jeg ville helst ha hann da løpetid og det som følger med høres veldig kranglete ut. Dette sikkert bare fordi vi aldri har hatt tisper før. :punk:

Legger ut bilder o.l om nurket når han kommer.

Mvh Linda

Skrevet

JRT er en kul rase ja.. :punk: Gratulerer med hund, og gleder meg til bilder kommer.

Kan jeg spørre hvor han kommer fra? Kjenner noen som driver med oppdrett av de, så det er morsomt å vite.. ;)

Skrevet

Huff, huff, når unga våkner tidlig og ikke vil sove lengre er ikke bra dager..hihi...

Nå sitter vi her i stua og Alexander, min ynste sønn, ser på Bernard brannbil mens jeg prøver å våkne. Kan fortelle dere at jeg egentlig er best fungerende etter klokken 08.00 om morgenen og til tross for at klokken nå er 08.03 så måtte jeg flytte meg fra den gode varme sengen da klokken var 07.35!! Grusomt. :rolleyes:

Idag er også dagen da vi skal hente Cesar. Drar herifra klokken 10.00 så det var kanskje like greit at vi sto opp nå. Eldste sønn er i barnehagen og sambo er på jobb. Nå må mor bare støvsuge, kle seg og ynstemann også er vi klare.

Nå sier dere sikkert...STØVSUGE??? Vel, det er nå slik at jeg er støvsugerfanatiker. :)

Da sier jeg hade for nå og kommer på igjen etter at Cesar er hentet.

Ønsk meg lykke til folkens.

Mvh Linda

Skrevet

Klokken ti dro vi fra Askim og vendte nesen mot Uddevalla. Spente og full av iver raste vi over grensen. Klokken 13.00 møtte vi oppdretter og Cesar var endelig min. Nydelige gutten.

Legger ved noen bilder av gullet.

DSCF0879.jpg

DSCF0881.jpg

DSCF0886.jpg

Skrevet

Takker alle sammen.

Gleder oss til å bli turkamerater med dere.

Nå ligger Cesar og koser seg i kurven sin. Han fant plassen med en gang og elsker ungene.

Kunne ikke gått bedre.

Mvh Linda

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...