Gå til innhold
Hundesonen.no

Cesar - vår lille Jack Russel Terrier


Linda Kristin

Recommended Posts

Skrevet

Etter mange år uten hund bestemte vi oss for å kjøpe en igjen. Valget landet på en Jack Russel og vi har fått klarsignalet om henting til mandag.

Gjett om vi gleder oss.

Cesar er en 11 uker gammel hann. Jeg ville helst ha hann da løpetid og det som følger med høres veldig kranglete ut. Dette sikkert bare fordi vi aldri har hatt tisper før. :punk:

Legger ut bilder o.l om nurket når han kommer.

Mvh Linda

Skrevet

JRT er en kul rase ja.. :punk: Gratulerer med hund, og gleder meg til bilder kommer.

Kan jeg spørre hvor han kommer fra? Kjenner noen som driver med oppdrett av de, så det er morsomt å vite.. ;)

Skrevet

Huff, huff, når unga våkner tidlig og ikke vil sove lengre er ikke bra dager..hihi...

Nå sitter vi her i stua og Alexander, min ynste sønn, ser på Bernard brannbil mens jeg prøver å våkne. Kan fortelle dere at jeg egentlig er best fungerende etter klokken 08.00 om morgenen og til tross for at klokken nå er 08.03 så måtte jeg flytte meg fra den gode varme sengen da klokken var 07.35!! Grusomt. :rolleyes:

Idag er også dagen da vi skal hente Cesar. Drar herifra klokken 10.00 så det var kanskje like greit at vi sto opp nå. Eldste sønn er i barnehagen og sambo er på jobb. Nå må mor bare støvsuge, kle seg og ynstemann også er vi klare.

Nå sier dere sikkert...STØVSUGE??? Vel, det er nå slik at jeg er støvsugerfanatiker. :)

Da sier jeg hade for nå og kommer på igjen etter at Cesar er hentet.

Ønsk meg lykke til folkens.

Mvh Linda

Skrevet

Klokken ti dro vi fra Askim og vendte nesen mot Uddevalla. Spente og full av iver raste vi over grensen. Klokken 13.00 møtte vi oppdretter og Cesar var endelig min. Nydelige gutten.

Legger ved noen bilder av gullet.

DSCF0879.jpg

DSCF0881.jpg

DSCF0886.jpg

Skrevet

Takker alle sammen.

Gleder oss til å bli turkamerater med dere.

Nå ligger Cesar og koser seg i kurven sin. Han fant plassen med en gang og elsker ungene.

Kunne ikke gått bedre.

Mvh Linda

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Legitime = oppriktige/riktige i følge lover og regler.
    • Det finnes mange gode bøker og kurs om språk. Turid Rugaas har "På talefot med hunden" og "Bjeffing - språket som høres".  Dette er også en god jeg har i bokhylla www.dogwise.com/the-language-of-dogs-understanding-canine-body-language-and-other-communication-signals-dvd-set/ Hvis du bor på østlandet kan jeg på det varmeste anbefale språkkurset til Lundqvist hundeskole. Jeg har gått det to ganger og det er utrolig lærerikt. Det avhenger veldig av individene om de kan ordne opp selv eller ikke. Så lenge hundene oppfører seg ok mot hverandre og tar hverandres signaler så er det ok. Om det er stor forskjell i alder og adferd på dem så trenger de ofte litt hjelp for å fungere sammen. Jeg mener uansett at det er eierens ansvar å sørge for at alle hundene trives og har det greit, og ingen hunder skal være nødt til å sloss for plassen sin eller mistrives i flokken.
    • De som har flere hunder enn tre og som lever i flokk. Lar dere flokken ordne opp i alt selv? Eller tar dere helt styringa? Blir det værre da? Ønsker kun å lære mere om hundespråk.
    • Hva betyr legit? Betyr det at de er greie?
    • Om kjøper har betalt full valpepris og hunden står registrert på valpekjøper, så eier denne alle rettigheter. Da er det normalt med en leasingavtale for kull hvor andre enn eier er oppdretter. Her vil nok avtalene være forskjellig, normalt sett leaser man for prisen av en valp eller en valp.  Hvilken avtale som gjøres er mellom partene selv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...