Gå til innhold
Hundesonen.no

Rotta mi dirrer........


Kyoku

Recommended Posts

Skrevet

I dag når jeg tok ut rotta rett etter skolen så virka hun helt OK. Nå tok jeg henne ut på kvelden og alt var ok i begynnelsen. Men plutselig så begynte rotta mi og pile vekk så fort hun kunne når jeg var borti henne. Så bråstoppet hun, og dirret for så og sprinte av sted igjen. Det gjorde hun hver eneste gang jeg prøvde og ta henne. Ellers virket hun helt normal.......Litt dårlig forklart, men er dette normalt, leker hun bare, eller kan det vere et tegn på at noe er galt?

Skrevet

Hvor gammel er hun? Kan være at hun har løpetid/brunst, da stopper de og 'dirrer', men det er helst når du stryker dem over ryggen. Virket det som om hun hadde vondt, eller bare løp hun? Kan du høre noe på pusten hennes? Rettere sagt, kan du høre pusten hennes tydelig? Legg brystkassen hennes inntil øret ditt og lytt.

Hva slags underlag går hun på? Har hun kompiser? Rotter er flokkdyr, akkurat som hunder, og bør ikke stå alene i et bur flere timer om dagen, men ha en burkompis av samme kjønn. De kan få psykiske lidelser og begynne med selvskading om de står mye alene i buret.

Skrevet

Hun er4 mnder. Ja det er når jeg stryker henne over ryggen. Nå virker det som hun sluttet, men det er

veldig mye av og på.Hun virker ellers helt vanlig. Hun har en søster og jeg tror nok ikke det er en psykisk lidelse. Jeg hdde nettop tatt på noen hannrotter, hun virket veldig interesert i meg, ikke redd.... TRor nok hun er ok. Spiser og drikker vanlig og er VELDIG aktiv.

Skrevet

Da er det nok bare løpetida! De har løpetid ganske ofte, hver 4 dag eller noe. :whistle: Står mer på www.tamrotter.com, og spesielt inne på forumet der. Så hun er nok helt fullstendig frisk! :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...