Gå til innhold
Hundesonen.no

Noen som handler V&H, og vil spleise bensin?


SFX

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har en ordinær kontorjobb, med kontortid, så jeg har problemer med å komme meg til Trøgstad innenfor deres normale åpningstider. Er det noen som har en mer fleksibel hverdag og har for vane å dra dit for å kjøpe fersk vom, som kunne tenke se å ta med til meg og - mot bensinpenger, selvfølgelig?

Skrevet
Kan vel ringe og spørre pent om du får lov å komme utenom åpningstid. De pleier å være veldig hyggelige! :)

Problemet da er vel at maten ikke er "fersk" (tint) lenger....

Sku gjerne kjøpt med jeg, men nå er det vel forhåpentligvis et år til jeg skal nedover igjen ca. Eller iallefall våren.

Skrevet
Kan vel ringe og spørre pent om du får lov å komme utenom åpningstid. De pleier å være veldig hyggelige! :)

Joda, men skal jeg først kjøpe stort vil jeg gjerne ha det i en slik konsistens at jeg kan pakke det i mindre pakker.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...