Gå til innhold
Hundesonen.no

Høstferien


mixmaster

Recommended Posts

Skrevet

Hva skal du gjøre i høstferien?

Jeg skal til byen, det blir morsomt! Jeg skal bo hos søskenbarnet mitt.

Vi skal handle, kanskje vi skal på kino og kanskje vi skal på badeland.

Jeg drar på Søndag. Gleder meg så syyykt! :)

Skrevet

En dag skal jeg og mamma på shopping, og en shoppingsdag med venninnen min. Så skal vi på kino.

Ellers skal jeg lese til prøve som er til neste mandag, og trene rundering og spor med hunden :)

Skrevet
Høstferien min er snart ferdig.... Har gjort svært lite fornuftig...

Me too.....

Eneste fornuftige jeg har gjort var å være på agility VM :)

Skrevet

Jeg skal være hjemme og slappe av noen dager først, og så skal jeg til Oslo en liten tur. Siste helga skal jeg på organisasjonskurs/NKKU styremøte. Eller, siste helga blir vel feil - på mandag etter høstferien har jeg fri, og på tirsdag har jeg bare to skoletimer (og på torsdagen etterpå skal jeg på seminar).

Jeg har to mål med høstferien: Gå minst en skogstur med bikkja, og ikke gjøre lekser i det hele tatt. Jeg tror jeg skal klare å få til begge deler. :)

Skrevet

Sitter og lurer på om jeg skal ta en tur til byen på mandag og kjøpe Pawtrekker, så lyst så lyst, men koster penger... ellers er det lite ferie her i gården.

Skrevet

Skal ha kjøretime, filmkveld med ei venninde, hundekurs og tannlegetime.. :)

Eller må jeg gjøre ferdig herbariumet som må leveres, og 25 heste oppgaver. Kjedelig.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hundene er løse inne så de er ikke i bånd. Har merka at hunden er stresset og ikke helt hva hun skal gjøre med all stresset inne i seg så hopper hun på ryggen. Også eskalerer det. Det samme er i bilen og hundene er i bur. Hunden kan ikke se de andre sitter i bur fordi da bjeffer hun og stresser. Hunden har da eget bur med teppe rundt og det fungerte bedre. Hun må dog hentes ut av bilen sist fordi hun kan ikke se at de andre hundene hopper ut av bilen etter hun er på bakken. Da hopper hun opp på ryggen igjen. Hun er alltid sist ut men noen ganger går heller ikke det og hun blir frustrert. Jeg merka at det var noe med valpen da hunden kom hit og har hatt utfordringer med det senere. Men vi fortsetter å jobbe med dette. Prøver å la hun verken bli overstimulert eller understimulert men med akkurat passe aktivitet. Også det mentale og mentaltrening.
    • Generelt sett ville jeg forøvrig kuttet ut all hilsing i bånd. Sosialisering foregår enten med båndtur sammen uten hilsing, eller løs med maks to andre hunder om gangen, helst med en båndtur uten hilsing før de slippes sammen. Økt frustrasjon på grunn av forventning til hilsing er sannsynligvis en av de vanligste årsakene til passeringsproblemer og aggresjon mot andre hunder. 
    • Simira har rett – det er stress, ikke rang. Det du beskriver høres ut som en hund som blir overstimulert i møte med andre hunder, og når du tar henne ned, eskalerer frustrasjonen fordi hun ikke fikk gjort det hun ville. Det viktigste nå er å gi henne mindre mulighet til å øve inn adferden. For hver gang hun ypper og hopper på en annen hund, vil hun gjøre mer av det i fremtiden. Så dere må holde større avstand og starte med møter hvor hun kan være rolig. Lang avstand, korte møter(muligens ingen møter), pause FØR hun når det frustrasjonspunktet hvor hun "mister hodet". Jeg skriver mer konkret om å bygge ro her, om dere vil ha en plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/ At den ikke reagerer på ALLE hunder er faktisk greit – det betyr at hun ikke er generelt aggresiv, men at det noen møter trigges frustrasjonen særlig mye. Fokuser på hvilke møter som går bra, og bygg derfra.
    • Dette har absolutt ingenting med rang å gjøre, det er en ren stressfunksjon. Det handler om situasjonen der og da, hva hunden har gjort rett før og tidligere på dagen, hvem som holder i båndet og hvordan de reagerer, den andre hunden og hvordan den reagerer, og sikkert mange andre ting. Igjen, her må hilsing og lek med andre hunder begrenses. Og hvis dette likevel skjer må hunden såklart uansett fjernes fra situasjonen umiddelbart. Jeg ville fått hjelp av en instruktør til å se på og jobbe med dette, så det ikke utvikler seg. Jo flere ganger dette skjer, jo mer øker sjansen for at det vil fortsette, og for at det før eller senere vil bli en konflikt der noen blir skadet.
    • Ja det er pga. stress og frustrasjon. Tror hunden vil opp i rang og finner ikke ut av det. Hunden reagerer ikke på alle hunder. Hvis det hadde skjedd så hadde jeg tatt den med til Vetrinær. Men er usikker på om det er noe fysisk når den kun reagerer på noen av hundene.?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...