Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hundene mine fikk hudneluke tidligere i høst så de kan gå ut og inn som de vil. Den ene, goldenen, går ut og inn når hun har lyst og storkoser seg med den muligheten. Portisjenta mi får jeg enda ikke til å bruke luka :/ Jeg hjelper henne ut ved å holde opp luka i en liten sprekk, men når Golden Retrieveren går inn seinere blir hun stående ute og hyle. Jeg har prøvd å lokke henne ut og inn ved å stå på andre siden med godbiter. Jeg har også holdt opp liten sprekk men sluppet luka med en gang hun er på vei ut. Men det er ingen fremgang, etter 5 uker med hundeluke! What to do??

Jeg har også brukt klikkeren, klikket hver gang hun nærmer seg luka, klikket hver gang hun rører borti med nesa. Men der stoppet det opp :yes: goddamn, er det mulig... Det skal sies at hun helt i begynnelsen prøvde å åpne den ved å bruke labben, og da traff luka henne i panna når hun prøvde å gå ut etterpå. Hun må bruke nesa, men det skjønner hun ikke, og nå er hun redd.

Tips til hvordan lære hunden å bruke hundeluke?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...