Gå til innhold
Hundesonen.no

Trenger hjelp til å finne hundeklær


Nemi1

Recommended Posts

Lille Nemi, 4 måneder, fryser så lett, våt blir hun også, som dere kanskje vet regner det "noen" ganger i Bergen. Lurer på om noen av dere har linker til norske nettbutikker der jeg kan få fatt i regntøy og dekken til henne. Har ikke lyst å kjøpe på feks Pet Shop Girls, for hun kommer jo til å vokse fra det temmelig fort. Det ser ut som min googling ikke er noe tess i dag, og de butikkene jeg har vært inne på før, har jeg allerede glemt navnet på.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hei, takker for svar. Målte Nemi nå og fikk nesten sjokk, hun er 28 cm allerede, store jenten. (Var 1.2kg da jeg hentet henne og er 3.5 nå) De hadde ikke noe interessant på den nettbutikken akkurat nå, men tror jeg får ta meg en tur på Oasen i morgen da.

Fant ut at de hadde regndekken på Dyrehuset kjempebillig, 79,- for det minste, men det blir nok for kaldt, var ikke foret. Det er så lite pels på magen enda, så lillegullet fryser, stakkars

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hei, takker for svar. Målte Nemi nå og fikk nesten sjokk, hun er 28 cm allerede, store jenten. (Var 1.2kg da jeg hentet henne og er 3.5 nå) De hadde ikke noe interessant på den nettbutikken akkurat nå, men tror jeg får ta meg en tur på Oasen i morgen da.

Fant ut at de hadde regndekken på Dyrehuset kjempebillig, 79,- for det minste, men det blir nok for kaldt, var ikke foret. Det er så lite pels på magen enda, så lillegullet fryser, stakkars

Er Nemi Cavalier? Om hun er det var hun utrolig liten... :-o

Mine har vært 1 kg tyngre når jeg hentet de..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja , Nemi er Cavalier. Hun var virkelig liten, det er sant. De som jeg har hentet tidligere har også vært mye større, men det er nå søtt når de er så små da. Fikk beskjed om at hun var 1.7 men veide henne hos veterinæren 5 dager etter at hun kom i hus, og da var hun 1.2.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 4 weeks later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...