Gå til innhold
Hundesonen.no

Kan jeg gi han dette?


Isabel

Recommended Posts

Min bestemor lager nå lammestek til familien, og i lamm finnes det naturligvis nok av bein. Det ene beinet er "bakbeinet" til dyret (gusj, ekkelt å beskrive :ahappy: ) og dette skal jo ikke vi tygge rundt på.. Kan da min hund få dette beinet, under oppsikt? Regner ikke med at lammebein splinter, men.. jeg er litt overbeskyttende, muligens. Anyway, kan han få et slikt lammebein, rått? Er jo litt kjøtt på det, i og med at man ikke får vekk alt.. eller må det gjøres noe annet med beinet før han aventuelt kan få det? Han er en Papillonvalp på 4 mnd, om det skulle ha noe å si :rolleyes:

Takker for raske svar, da hun ellers kaster beinet, haha.. :icon_confused:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ah, altså, vi har kjøpt det direkte fra Meny her nå, til bruk til mennesker.. så da er det vel ikke gjort noe med?

Da er det bare å gi han det? (Føler på meg at det kommer til å bli en meget glad hund her etterpå, i så fall :icon_confused: )

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Okay, nei, det er jo rått :icon_confused:

Men har det noe å si om han er så liten? Siden, han tygger jo bare litt på beinet, og tenna klør jo som bare rakker`n i denne alderen, han vil jo ikke klare å få "i seg" noe av beinet, muligens bare bittelitt kjøtt som sitter igjen..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...
Min bestemor lager nå lammestek til familien, og i lamm finnes det naturligvis nok av bein. Det ene beinet er "bakbeinet" til dyret (gusj, ekkelt å beskrive :P ) og dette skal jo ikke vi tygge rundt på.. Kan da min hund få dette beinet, under oppsikt? Regner ikke med at lammebein splinter, men.. jeg er litt overbeskyttende, muligens. Anyway, kan han få et slikt lammebein, rått? Er jo litt kjøtt på det, i og med at man ikke får vekk alt.. eller må det gjøres noe annet med beinet før han aventuelt kan få det? Han er en Papillonvalp på 4 mnd, om det skulle ha noe å si :rolleyes:

Takker for raske svar, da hun ellers kaster beinet, haha.. ;)

Et digert, rått lammelårbein er snaskens for en liten valp! Jeg ville ikke nølt et øyeblikk med å gi det til ham. Jeg har selv en sloughi-valp på 11 uker, og han får allverdens ulike bein. I går fikk han lår-/leggstykker av kanin, men da knuste jeg beina med ei rosesaks, for vektbærende bein blir til skarpe splinter om de ikke knuses til nesten pulvernivå. De to voksne sloughiene mine vet heldigvis at de må spytte ut splinter, så dem kan jeg gi alt mulig til. :P

Jeg har forresten noen råfôringsbilder på http://picasaweb.google.com/rox.meyer

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


×
×
  • Opprett ny...