Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvilken russebukse?


PhoNuLi

Recommended Posts

Jeg blir russ i år, og må innen en uke bestille russeklær og kort dersom jeg skal få det billig. Men, jeg har enda ikke klart å bestemme meg for russebukse, og vil høre andres meninger.

nr 1:

Dette er den "alle" skal ha. Jeg synes den er fin, men kanskje litt kjedelig og litt for vanlig.

nr1.jpg

nr 2:

Denne synes jeg egentlig er den fineste, og føler den passer godt til meg. Men, det er kun en til (som jeg vet om) som skal ha denne, og jeg er ikke typen som liker å skille seg ut. Mange mener det blir for mye dill dall. Slik som den er nå, så synes jeg den er kjempe fin, men er redd det kanskje blir litt mye når jeg skal begynne å male på den (men på den andre siden, så slippe jeg å male så mye på den, noe som er bra med tanke på min manglende krativitet)?

007-1-xl.jpg

Hva synes dere?

Og, en ting til. Jeg har verdens dårligste fantasi, og har egentlig null peiling på hva som skal stå på russekortet mitt. Jeg er veldig glad i musikk, og kunne tenke meg å ha en liten del av en sangtekst, eller en sangtittel (fra et band/artist jeg liker, selvfølgelig). Har gått gjennom alle sangene på i-poden og til nå funnet to muligens brukbare:

"Lying is the most fun a girl can have, without taking her clothes off"

(Panic at the disco)

"Hvis jeg var deg, så ville jeg spandert en øl på meg"

(Jokke og valentinerne)

Synes dere disse høres greie ut, eller? :blink:

Hvis noen tilfeldigvis liker noen av disse bandene, og kan noen bra sangtekster/titler fra dem, så er det bare å skrike ut :blink:

Avenged sevenfold

Bullet for my valentine

Panic at the disco

the kooks

the used

Coheed and cambria

Jason Mraz

Jokke og valentinerne

The wombats

Rage against the machine

the white stripes

Billy talent

Kom gjerne med andre forslag som ikke dreier seg om musikk også!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg hadde snekker unique, jeg :yes: Helt enkel og 100% personlig dekorert. Mye morsommere det enn de som alle har - man skal liksom lage sin egen vri på det :D

Jeg kjenner jeg blir furt bare av å tenke på russetiden. Skulle gjerne vært russ hver år, jeg. Har ikke kommet over hvor moro det var ennå (russ 08), hehe. Barnslig? jeg?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg er "kjedelig" og bestiller helt plain bukse (enten unisex snekker zipper eller unisex snekker original - har ikke bestemt meg enda). Jeg gidder ikke å ha ei bukse med massevis av norske flagg, "RUSS 2009" i store stygge glorete bokstaver og annen dritt og dilldall. Min personlige mening, altså. :yes:

Jeg har ikke helt bestemt meg for om jeg skal ha frakk eller ikke enda, da. Jeg aner liksom ikke hva jeg skal ha bakpå den om jeg skal ha, men jeg syns liksom at jeg burde føre videre den eneste verdige russetradisjonen...

(Egentlig syns jeg russetida er motbydelig kommersiell og penge-, sex- og alkoholfokusert, så hvorfor jeg i det hele tatt gidder å være russ veit jeg ikke. Well well.)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...