Gå til innhold
Hundesonen.no

HJELP! Er det noen advokater eller smarte folk her?


:)Kine

Recommended Posts

Skrevet

Vi bodde i to år i en leilighet. Kontrakten vår gikk ut på at vi betalte et depositum som var på 2 husleie-beløp når vi flyttet inn, og det depositumet skulle gjøre at vi kunne bo gratis de to siste månedene. Ca 3 måneder(tror vi) før vi flyttet solgte han vi leide hos huset. Vi fikk aldri noen beskjed om noen dato han solgte det eller noe sånt. Vi leverte jo siste husleie til han vi hadde kontrakt med. Nå har vi da fått en faktura fra den nye eieren av huset om at vi må betale de 3 siste husleiene til han. Han sier at Den avtalen vi hadde med forrige huseier ikke tells. Og det var vår feil hvis vi leverte husleien til feil huseier.

Hvordan skulle vi kunne gjort noe annet? Vi hadde jo ikke fått noen beskjeder? Tells ikke husleie-kontrakten vår med den vi inngår kontrakten med?

Dette er bare tåpelig! Vi har betalt alt vi skulle i følge kontrakten! Når de ikke klarer å gi oss ordentlig beskjeder. Hva skal vi liksom gjøre da?

Skrevet

Det er opp til huseier å sørge for at dere har korrekt kontrakt. Ved eierskifte skal også ny depositumskonto opprettes. Det dere kan gjøre er å kontakte tidligere eier og be ham tilbakebetale det dere har betalt i husleie etter eierskiftet slik at dere får betalt ny eier. Be også ny eier om ny kontrakt.

Skrevet

LinKr sier mye smart her. Men bare en liten ting, det er forsåvidt korrekt av den nye huseier å si at den gamle ikke gjelder. Deres avtale med forrige, skal jo klart ikke gjelde den nye. Imidlertid må den gamle huseier returnere depositumet dere har til gode. Når det er gjort, så er jo alt i vater igjen.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Generelt sett, ja. Gjeterinstinktet er et "subsett" av jaktinstinkt. Det betyr ikke at det ikke kan gå, mange gjeterhunder lever jo for eksempel på gårder sammen med katter. Men å leve inne i samme hus blir fort noe annet igjen. Du kan jo snakke med oppdretter om hvordan foreldre og søsken evt. går med katt, og du vet kanskje selv hvordan hundene dine reagerer på katter og andre smådyr på tur? Selv om det er noe litt annet så gir det en indikasjon på hvor sterkt jaktinstinktet er.
    • Har gjetere høyt jaktinstinkt? Jeg har gjeterhunder.
    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
    • Blir det bare kaos om man har katter og hunder sammen i samme hus?  Hva slags erfaring har dere med det?
    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...