Gå til innhold
Hundesonen.no

Katt som nyser og hoster?


ullsokk

Recommended Posts

Skrevet

Hva skal jeg gjøre? Min katt nyser ofte.. Har ikke telt hvor mange ganger til dagen, men det er ikke få! Men i dag hørte jeg hat katten hostet.. Kan katen være forkjøla? Kan noen hjelpe meg? :D

Skrevet

Har igrunn holdt på med nysing siden vi fikk henne for omlag 3 uker siden.. Hørte "hosting" for første gang i dag..

Skrevet

Skulle akkurat til og lage en debbatt om dette, da jeg så denne.

Jeg satt med katten min på fanget også bluttselig begynte den og hoste.

Det hørt litt ut som "Hø.. Hø" .. Hun hostet ca 4-5 ganger, og så sluttet hun.

Lurer litt på hva det kan være. Noen som hvet ? Har ikke hørt henne host i det siste.

Hun er snart 8 år.. Kan hun være syk, skal vi ta henne til dyrelegen og sjekke?

Jeg er veldig glad i henne, og hun betyr veldig mye for meg, så jeg vil at hun skal ha

det så bra som mulig!

Skrevet

katter kan bli forkjøla,men har også hørt at de kan ha orm hvis de hoster og nyser.. eller så kan de jo ha fått satt fast noe i halsen hvis de hoster\brekker seg mye... ho-katta mi hoster også innimellom,lurer på om det er for å ''rense'' halsen.... hmmm

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Eurasierene er selvstendige hunder som kan være krevende å trene, særlig til å holde seg i nærheten/være løs. De kan ha en del jaktinstinkt også. Det har vært en del svakheter på rasen med frykt og usikkerhet, men jeg vet ikke hvordan status er for tiden.
    • Det er individuelle forskjeller, men alle disse må børstes regelmessig og bades innimellom for å holde pelsen ren og fin. Corgi krever mindre pelsstell, men røyter ganske mye. Alle er jo gjeterhunder som er mest brukt som selskapshund, men corgi og sheltie har nok en del mer vakt/varsling enn de litt større rasene, og corgiene har erfaringsmessig mer gjeterinstinkt. Alle rasene er hunder som bør få brukt seg utover å være familiehund og gå på tur.
    • Er det greie mentale instinkter på Eurasier? Noe rusk der? Har vurdert rasen lenge siden virker som om det er en grei allroundhund.
    • Er det like mye pelsstell på langhåret collie, Shetland sheepdog og bearded collie? Og er det noen forskjell i mentalitet? Evt.Corgi
    • Zelda røyter å vi trenger en børste. Jeg kommer ikke på hva vi har brukt før. Det er kun for å få av litt hår nå under røyting, ellers får pelsen greie seg selv her i gården. For øyeblikket virker det som det er mest dekkhår type pels hun har.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...