Gå til innhold
Hundesonen.no

Biter på alt


Diaz

Recommended Posts

Skrevet

Har en mops på 4 mnd. Har hatt han i ca 6 uker nå. Og nå lurer vi på hva vi skal gjøre for og få han til og høre. Han biter på alt. Ekstremt moro og bite på beina til mor og da biter skikkelig det gjør virkelig vondt, han henger etter hvis jeg går og nekter og slippe det spiller ingen rolle hvordan vi snakker eller hva vi gjør for og få han til og slutte. Han hører ikke etter. Setter meg i sofaen med bena oppi men da prøver han og hoppe etter klorer på sofaen og bjeffer. Når vi dytter han vekk blir han skikkelig sint knurrer og bjeffer. og skal virkelig ta deg :rolleyes:   Han har mange leker som han kan bite på.

Han er jo lydig på andre ting han kommer når jeg roper på han og han kan: sitt, gi lapp, ligg og give me five. Og når han gjør andre ting han ikke får lov til pleier han som regel og høre etter når vi sier nei.

Noen som har gode råd om hva jeg kan gjøre for og få han til og slutte med bitingen?

Skrevet

Hold in there. Mitt råd. Har hatt en labrador som har bedret seg, men som enda eter på alt. Hvis det plutselig er en pose på gulvet MÅ hun spise på den. Er det en vase på bordet = må bites på. Alt som er nytt / uregelmessighet i huset = må bites på.

Det bedrer seg! Bare vær konsekvent, si nei og ta vekk alt. Forebyggende er det beste, for det er vanskelig å forstå hvorfor man ikke kan bite på alt her i verden.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...