Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvor mange mm?


Recommended Posts

Nå står jeg fast her.. Må kjøpe et utstillingsbånd IDAG, for jeg begynner å få det travelt. Har bare et kjeeeempe tynt fra førav, men trenger helt klart noe tykkere. Tror det jeg har må være beregnet på chihuahuer eller noe..

Hunden veier rett over 15kg, er ikke verdens flinkeste til å gå i bånd og syns det er moro å løpe så det kommer noen hopp og sprett innimellom. Men alikevel er hun ikke så svær, så om jeg bruker for tykt bånd vil hun kanskje se pittelita ut..

5mm eller 7mm? Går det ann? Kjenner jeg har mest lyst på 7mm, men blir det for mye?? :P:)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk! :P

Tilleggs spørsmål: Hvis man kjøper en halvstrup på 35cm, er den 35cm med "halvstrupdelen" ?? Eller er den 35cm når båndet er stramt om dere skjønner? Sukk...

My er 35cm rundt halsen, men jeg finner ingen halvstruper til en billig penge som er 40cm lange. Skal jeg ha halvstrup vil jeg at den skal henge slakt og pent når båndet er løst, men stramme seg når båndet strammes om dere skjønner..

HJELP :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kan du ikke stikke på dyrebutikken og prøve forskjellige der? De har mye bra ved bodøterminalen på leira. Jeg prøvde det der for å finne rette sort. Valgte en med regulerbar løkke.

Takk for tips! Har bare vært innom den butikken en snartur for en stund siden, var der jeg fant det tynne utstillingsbåndet. Så de har mer og tykkere bånd der?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

ang. halvstrup så er målet som oppgies når det er stramt. jeg har et på 25cm som er sikkert 30 når det er løst og når det strammes inn, blir det nærmere 25. :lol:

TAKK :blink: Det høres jo igrunnen logisk ut. Men man kan jo aldri være for sikker, så jeg måtte høre om noen hadde noen erfaringer :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...