Gå til innhold
Hundesonen.no

Går det an å røke godbiter?


TrudeM

Recommended Posts

Skrevet

Moren min har en sånn liten røkeovn som hun av og til røker fisk i. Går det an å ta et kjøttstykke og røke det og bruke det som godbit? Noen som har gjort det før?

Skrevet

Er det en Abu.røyker hun har?

Har aldri prøvd å røyke kjøtt i den, men vi bruker en større sylynderformet varmrøyker. Var røyka masse kjøtt i den, spesiellt elgkjøtt.

Vet til dags dato ikke om noe annet som fungerer like godt som godbit til hund. Min Odin var helt fullstendig forstyrra etter det. Men pass på å ikke salt kjøttet som du skal bruke til hunden.

Skrevet
Er det en Abu.røyker hun har?

Har aldri prøvd å røyke kjøtt i den, men vi bruker en større sylynderformet varmrøyker. Var røyka masse kjøtt i den, spesiellt elgkjøtt.

Vet til dags dato ikke om noe annet som fungerer like godt som godbit til hund. Min Odin var helt fullstendig forstyrra etter det. Men pass på å ikke salt kjøttet som du skal bruke til hunden.

Ja, det er en abu-røyker. Tror jeg skal prøve å røke noe etterpå og se hvordan det blir.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Enig, "gamle erfaringer" er vanskelig å bli kvitt. Skal ikke mye til hos oss heller før gammelt grums flyter opp. Bra hun får oppfølging av fagfolk, som sikkert hjelper med å holde fokus på hunden som ER og ikke hunder som VAR🌸
    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...