Gå til innhold
Hundesonen.no

Weee!!:-)


Ina

Recommended Posts

Da er vi kommet oss helberget hjem til Støren igjen.

Sto opp kl 0600 for å komme oss til Levanger i tide i morges, sukk det var tungt å stå opp, hihi.. Nok om det ;-)

En liten utstilling med få hunder, Eso var eneste Border Collien, noe som resulterte i BIR! I BIG uttaket så ente han på en 3.plass, kjempebra!! Er såååå stolt over godgutten, oppførte seg perfekt jo! Fikk flott kritikk av dommeren :-)

Vi traff også oppdretteren til Eso, hun kom med faren, Rundball, som skulle være med i matchshow. Selv om "balle" var i full røytning, ikke hadde noe pels, så var han dødsskjønn fordi. Skikkelig diger og kraftig, med deeeet herlige gemyttet. Jeg så utrolig mange likheter mellom han og Eso, både utseendemessig og temperament/oppførsel :-)

Kritikken vår:

Hanne 6mnd, utmerket type, herlig hode og utrykk. Velkroppet og velutviklet for alder. Herlig ... (uforståelig skrift) benstilling. God overlinje/underlinje. Velvinklet. Herlig pels og atraktiv farge. Velvist. Korrekt bitt.

Litt bilder:

IMG_1738_lite.JPG

Mamma og Rundball, faren til Eso!:-)

IMG_1746_lite.JPG

Jeg med Eso og Rundball

IMG_1750_lite.JPG

Fy søren det blåste noe helt sinnsykt! Hehe..

IMG_1751_lite.JPG

Er han ikke nydelig!? Åhh det var så mange likheter mellom han og Eso, se likheten bare i ansiktet da!

IMG_1759_lite.JPG

IMG_1745_lite.JPG

IMG_1741_lite.JPG

LiLi på vei hjem, hihi.. Stolt innehaver av nok en BIR + BIG2! Grattis vimsa :-)

IMG_1777_lite.JPG

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gratulerer ja! Kom oss hjem til slutt villdyret og jeg også. Vi orket ikke å se på matchshowet, det ble rett og slett for kaldt. Hoppa på regiontoget i stedet for lokaltoget, så vi måtte helt inn til byen, Tinka ble skikkelig kjefta på av en pyreneerhund som stod bundet fast i et butikkskilt av alle ting. Skjønner ikke helt hvorfor eieren overhodet satte den fast sånn. Og ikke var det helt lett for meg heller, for jeg skulle jo holde igjen den andre hunden så den ikke stakk uti veien samtidig som jeg prøvde å holde den og Tinka fra hverandre. I alle fall. Vi tok bussen hjem og nå er Tinka sliten!

Ina - har du planer om å dra på Stavsøra på K-test og lydighetskonkurranse og sånt i morgen? Det er Schæferklubben som arrangerer. www.team-nordenfjeldske.com

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ina - har du planer om å dra på Stavsøra på K-test og lydighetskonkurranse og sånt i morgen? Det er Schæferklubben som arrangerer. www.team-nordenfjeldske.com

Ahh.. det var i morra det var da, bæsj.. Nei, blir nok ikke så jeg reiser dit da, totalt utslitt nå jeg, hihi. Blir muligens en fest i kveld, åsså sove leeeenge i heele morra :cry:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Grattis. :D

Både Eso og pappan var kjempenydelige. :(

Ina - har du planer om å dra på Stavsøra på K-test og lydighetskonkurranse og sånt i morgen? Det er Schæferklubben som arrangerer. www.team-nordenfjeldske.com

Blir ikke K Test da. Var bare en påmeldt, men er K Test i Tr.heim neste helg også. :wink:

JEg skal forøvrig dit i morgen. :D

Kommer rundt 10.30.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

RUNDBALL!!!? Det er seriøst det KULESTE hundenavnet jeg noensinne har hørt!! Haha.. Herlig og oppfinnsomt!

Haha! Ja! :D På Matchshowet så meldte hun ham bare på som RB, så folk ikke skulle tro det hadde klikket helt for henne *lol* :D Synes det er dritkult!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg skal hente valp om 14 dager, og nå ser det ut som tispen min får løpetid svært snart. Har noen erfaring med å få en ny valp inn i familien samtidig med at den voksne hunden får løpetid? Bør jeg be om å utsette henting av valpen?
    • Det er mange måter å gjøre dette på. Og man bør definitivt ha en plan, for alenetrening fram til en hel arbeidsdag kan ta tid. Med den siste hunden vår tok det 6 mnd. Jeg var da delvis ufør, så mannen hadde ham med på kontoret de dagene jeg var på jobb. Personlig mener jeg at man bør være hjemme med valpen minimum en uke, helst to, for å bruke tid sammen, bli kjent både med hverandre og den nye hverdagen, og etablere litt rutiner, før man i det hele tatt kan starte alenetreningen gradvis. Så bruker man tiden man har, men minst et par uker med systematisk alenetrening hjelper for de fleste. Når man må tilbake på jobb er det mange muligheter. Det viktigste er å ikke pushe valpen for lenge for tidlig, da risikerer man i verste fall å få en hund som ikke tåler å være alene hjemme i det hele tatt, og det er ganske slitsomt. Hjemmekontor. Ta med hunden på jobb.  Hundepasser/hundebarnehage (NB! Vær ekstremt nøye på hundebarnehage, der trenger valpen også tilvenning, og 5 dager i uken er alt for mye. Det er MYE stimuli, stress og påvirkning på slike steder, og det bør være en god plan for hvordan hundene får nok ro i løpet av dagen. Sjekk gjerne at de som håndterer hundene til daglig, altså ikke bare daglig leder, har kursing og faktisk kunnskap om språk og adferd hos hund, å "bare være glad i hunder" er ikke nok på slike steder). Om man er flere i huset, kan man flekse på jobbtid slik at en kan dra tidlig på jobb og komme tidlig hjem, og den andre drar sent. Nabo/familie/venn som passer valpen på dagtid og etterhvert stikker innom og lufter. Omplasseringshund som er vant til å være alene hjemme, heller enn valp. Da bør man også bruke tid på å bli kjent, og starte rolig og gå forsiktig frem med alenetrening på nytt sted, men så lenge de er vant til (og komfortabel med!) å være alene så bør treningen gå ganske raskt.  
    • Jeg lurer på hvor lenge man bør ta fri fra jobb for å være hjemme med den nye valpen, dersom man ikke har mulighet for hjemmekontor? Jeg har en valpebok der det anbefales 5-6 uker, men dette er jo ikke så enkelt i praksis. Det kan sikkert variere mye når valpen er tilvendt å være alene hjemme også. Noen tips?
    • Har ikke egenerfaring, men omgåttes en håndfull whippets. Tur i typisk norsk skog er meg bekjent ikke noe nevneverdig problem. Herjer hunden i skogen kan det såklart bli en skramme her eller der uavhengig av rase, men jeg har aldri hørt at det er noe vesentlig verre med whippet. Når det gjelder munnkurv mtp. jaktlyst så vil det hindre skade og drap av byttedyr, men jagingen og stresset blir jo det samme. Hunden skal ikke jage vilt (eller tamt strengt tatt) så du bør ha tilgang til åpne og/eller inngjerdede områder som hunden kan få løpe fra seg på. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...