Gå til innhold
Hundesonen.no

Kiropraktor i Telemark, Vestfold og omegn


Lemen

Recommended Posts

Skrevet

Jeg vil ta en sjekk på Sølve hos en god kiropraktor, men hvem...?

Jeg har fått anbefalt Pål Hanson i Larvik av min veterinær, er det noen her som har vært hos han eller har andre kiropraktorer som kan anbefales?

Jeg hadde tenkt å bestille en time hos Are Thoresen, men han er på ferie til sent i august..

Skrevet

Jeg kjenner flere som sverger til Kilevær i Larvik. Han har kontor like nedenfor biblioteket der. Veldig flink på det han gjør, og lang erfaring i bransjen.

Skrevet
Jeg kjenner flere som sverger til Kilevær i Larvik. Han har kontor like nedenfor biblioteket der. Veldig flink på det han gjør, og lang erfaring i bransjen.

Takk for tips! :)

Har du litt mer info, finner h*n nemlig ikke når jeg googler..?

EDIT: Jeg fant, jeg fant.. :) Han får jeg ikke tak i før i morgen.

Men nå har jeg fått anbefalt Kristin Thue Kristiansen.. som kommer til Skien.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette har funket i alle år for meg og mine hunder.  Det er spesielt viktig for røytefrie hunder, der pelsen er mye finere og glattere enn andre pelstyper.  Ørepulveret gjør at hårene i ørene blir "trå" så det blir lett å få tak i dem og alle mine (har og har hatt mange) godtar dette. Det er viktig å få tak i de innerste hårene ellers kan det bli klumpete og da er det vanskelig og tar tid å få ut. Det er aldri feil å bruke hjelpemidler som er helt ufarlig og gjør jobben lettere.  Mindre plagsomt for hunden.
    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
    • Er det nødvendig? Altså om det er lurt å ha og å bruke på pels som ikke røyter? Om det funker bra?
    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...