Gå til innhold
Hundesonen.no

Litolos Pondus


MarieR

Recommended Posts

Skrevet

På tide at Pondusblir presentert her også kanskje...?

Pondus kom til oss like før han fyllte ett år, fordi de andre hundene hos oppdretter plaget han. Lot han ikke spise osv. Vi hadde fra før kullsøsteren til Pondus, Stella, og oppdretter lurte på om vi hadde mulighet til å ha pondus på fôr også, så han slapp å blir mobbet av de andre hundene. Vi ble enige om at vi ville prøve, men ettersom Ask har litt i mor hannhunder var vi litt usikre på om dette ville gå bra. Heldigvis viste det seg at Pondus er en myk type som absolutt ikke hadde planer om å være slem eller utfordrende mot Ask. Så forholdet dem i mellom ble ikke noe problemt. De er ikke veldig "glade" i hverandre, men det er nok et gjensidig respekt-forhold. :-) Dvs, Pondus er glade i alle han, enten det er hunder, barn eller andre folk.

Om jeg skulle beskrive Pondus med utvalgte ord måtte det bli: Glad, optimistisk, vimsete, "all ove the place". Med Pondus i nærheten blir det aldri kjedelig og jeg trur ikke jeg har møtt en hund som er så utrolig glad bare for å få oppmerksomhet. :-P Han blir nesten litt for mye, og er til tider litt for innpåsliten, men han vil bare at hele verden skal være glade og kose med han, det er ikke noe vondt i den hunden.

Pondus slik vi oftest ser han: I full fart. :)

DSCF2804.jpg

Pene lille Pondus, også kalt terrorterrier.

DSCF2813.jpg

Forhåpentlivis kommer han til å gjøre det bra på utstilling etterhvert også...men han er uansett verdens beste lille terrier.

DSCF2815.jpg

DSCF2820.jpg

DSCF2817.jpg

Skrevet
Takk takk folkens :cool: Blir veldig spennende å se hvordan han gjør det på utstillinger hvertfall...

Så søt han er!

Har han vært stillt før da? Når blir første utstilling?

Skrevet
Så søt han er!

Har han vært stillt før da? Når blir første utstilling?

Han ble stilt på to valpeshow, neste nå bli juniorklasse på hundefestivalen :cool:

  • 6 months later...
Skrevet

Noen bilder av Pondus...som absolutt ikke er nynappet. Fryktelig søt da. :sint_01:

DSCF4472.jpg

Fryktelig fornøyd med å ha fått tak i tauknuten..

DSCF4457.jpg

Snø i bartene.

DSCF4456.jpg

Joa, jeg er søt jeg...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...