Gå til innhold
Hundesonen.no

Valp som klør


lotti3

Recommended Posts

Skrevet

Jo dere skjønner :huh: Min veninne har akkurat fått en ny valp ( i dag) , av ei veninne . Den er tre månder gammel og er en blandingsrase av : drever,daks og golden retriever. den elsker å bite,tigge,bjeffe og er ikke husrein fatt vi akkurat ut.. så de har ikke akkurat vært til hjelp på starten. men det er en ting vi lurer på.. det ser ut som bikkja mister hår noen steder. og den klør utrolig mye.. veninna mi er litt nervøs på lopper? men kan det være andre grunner? kan det hende at de forgie eierne bada bikkja veldig ofte med sope? vis det varer lenge burde vi stikke til dyrlege?

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
    • WOW!! Grattis😍🥳 Superbra jobba!!
    • Gratulerer så mye. 👏🤩
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...