Gå til innhold
Hundesonen.no

Dyrlege i Drøbak/Ås området


Nirm

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har som kjent flyttet til Drøbak nå, og skulle gjerne hatt litt erfaringer med dyrleger i nermeste omenget her. Om det er noen som er flinke, eller om det er noen jeg virkelig bør holde meg unna. Jeg kommer fortsatt til å bruke Jeløya til alt jeg kan bruke de til, men av og til kan det jo hende at det skjer noe akutt som man må til nærmeste dyrlege...

Så er det noen som har noen erfaringer med dyrleger her i traktene? Er det noen jeg bør holde meg unna, og hvem kan jeg overlate hunden min til uten problemer?

Skrevet

Både Drøbak smådyrpraksis i Drøbak sentrum og Heer smådyrpraksis ved Høiåsbanen på Heer er etter min erfaring ok. Jeg bruker dem begge om hverandre alt etter hvem som har oppe den dagen jeg har behov. Drøbak er rimeligere på det meste, Brustad på Heer har etter min erfaring god kompetanse på hund. Jeg har ikke hørt noe avskrekkende om noen av stedene. Er det riktig akutt utenom åpningstid bruker jeg Oslo dyreklinikk. Svinedyre, men åpent 24/7, god kompetanse og veldig bra og moderne utstyr.

Skrevet

Jeg er veldig fornøyd med de på Heer, både Brustad og Bjerke som jobber der. Stor kompetanse på hund og katt og jeg har brukt de svært mye.

Bruker Oslo dyreklinikk hvis akutt på natta og helger hvis ikke Heer har vakt den helgen (Det er norges vet. høyskole, follo dyreklinikk og Heer som har helgevaktene)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...