Gå til innhold
Hundesonen.no

Når en katt maler...


Stessie

Recommended Posts

Skrevet

...kan det også bety at katta kan være redd? Jeg har hørt noen har sagt det, men hvordan skal man vite om d er en "bra" maling eller om det er fordi den er utrygg o.l. ? :)

Skrevet

en katt kan male hvis den er stressa og redd,har vondt osv... f.eks hvis du ser katten slapper av i sofaen og den maler da den ligger der,har den det bra. hvis den er i bur\hos dyrlegen etc.,og den maler,er det ikke go-maling... kommer helt ann på situasjonen sikkert :)

har ikke opplevd at kattene mine har malt når de har vondt, men sikkert forskjellig fra katt til katt

Skrevet

Det som jeg også har hørt er at katten vifter med halen hvis den er usikker eller redd kan jo være at

hvis den maler og vifter med halen er det sann som pusejenta sier: IKKE go-maling.

Vet ikke helt da, men det kan jo være.

Skrevet

Når katten rister fort på halen, betyr dette at den er irritert og dette forekommer ofte i sammenheng med at den kanskje blir tvunget til noe den ikke vil. Vår katt malte da den fikk kattunger, det var ganske sikkert "vond"-maling ihvertfall.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...