Gå til innhold
Hundesonen.no

Når en katt maler...


Stessie

Recommended Posts

Skrevet

...kan det også bety at katta kan være redd? Jeg har hørt noen har sagt det, men hvordan skal man vite om d er en "bra" maling eller om det er fordi den er utrygg o.l. ? :)

Skrevet

en katt kan male hvis den er stressa og redd,har vondt osv... f.eks hvis du ser katten slapper av i sofaen og den maler da den ligger der,har den det bra. hvis den er i bur\hos dyrlegen etc.,og den maler,er det ikke go-maling... kommer helt ann på situasjonen sikkert :)

har ikke opplevd at kattene mine har malt når de har vondt, men sikkert forskjellig fra katt til katt

Skrevet

Det som jeg også har hørt er at katten vifter med halen hvis den er usikker eller redd kan jo være at

hvis den maler og vifter med halen er det sann som pusejenta sier: IKKE go-maling.

Vet ikke helt da, men det kan jo være.

Skrevet

Når katten rister fort på halen, betyr dette at den er irritert og dette forekommer ofte i sammenheng med at den kanskje blir tvunget til noe den ikke vil. Vår katt malte da den fikk kattunger, det var ganske sikkert "vond"-maling ihvertfall.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...