Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

titti kom til oss da jeg var seks år gammel. hun var en nydelig liten skogskatt, spraglete i pelsen og med verdens største øyne :rolleyes:

fra før av hadde vi en annen skogskatt, snehvite Pussie som aldri helt aksepterte deg.. du sprang etter henne overalt og ville leke og bli tatt vare på, men pussie var sjalu på all oppmerksomheten du fikk og var nokså snurt... :P

men det bekymret ikke deg! du fortsatte bare å leke for deg selv, og jeg og mine venner ble aldri lei av deg og dine spillopper. :D imens ble Pussie overkost og striglet av mamma, som forgudet henne :D

vi hadde mange fine år sammen,åtte for å være presis...

da jeg var fjorten fikk vi en skjønn omplasseringshund i hus. gikk for så vidt greit, men du skjønte ikke denne ville skapningens oppførsel Titti, og var ikke så mye hjemme lenger... :D pussie visste å sette seg i respekt med klør og hves, så hunden Tula holdt seg pent unna henne..

da vi ble tvunget til å flytte til en mindre leilighet, pga mamma og pappas skilsmisse måtte vi nødt til å tenke over dyreholdet.. mamma og jeg fant ut at hunden tula hadde hatt nok midlertidige hjem i sitt liv, med mishandling og smerte bak seg.. :D og som mamma sa, hun ville heller amputere vekk begge bena enn å omplassere Pussie :)

så det ble titti som måtte bort... vi gråt og gråt av valget, men følte at hun ikke hadde vært seg selv etter vi fikk hunden. så vi fant ut at vi skulle prøve å omplassere henne til mammas fetter og hans lille familie m dyreglade barn.

hun trivdes ikke der. hun ville hjem. så da de drittsekkene glemte å tenke seg om mer enn en kvart gang og slapp henne ut etter kun en dag i deres forvaring, stakk hun av og ble aldri sett igjen :D

vi kjørte rundt i nabolaget og ropte og gråt etter henne. satt opp plakater, annonser og vet ikke hva i ukevis. ;)

det var vinter, snø og kaldt. vi aner enda ikke hva som skjedde med henne, ti år etter. :D

hver gang jeg ser en liten spraglete pus, tror og håper jeg at det kanskje er titti.. jeg har så utrolig dårlig samvittighet! :P

titti, du var min lille solstråle.. tilgi meg alt vondt jeg har påført deg! håper vi ses en dag i himmelen, du løper nok ubekymret rundt der oppe,og dilter i kjent stil etter Pussie, som døde av kreft året etter du forsvant.

Og mamma, som døde i trafikkulykke i år 2000, sitter der lykkelig og fin, og ler hjertelig av"pysebabyene sine" som hun kalte dere. savner dere alle :P

til slutt, et dikt mamma skrev til minne om deg i sorgen over å ha mistet deg Titti. hvil i fred.

TITTI

Våt og sulten, redd og sliten

går en spraglet pus omkring.

Den har sjanglet siste biten

verden snurrer rundt i ring.

Regntung luft og snø på bakken

store øyne ser og ser.

Verden er så grå og trist

når mamma ikke er der mer.

Såre poter, den vil drømme

kryper inn i ly et sted.

Under månen redd og ensom

har den lille funnet fred.

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...