Gå til innhold
Hundesonen.no

Alf


Alf

Recommended Posts

Skrevet

Hei, jeg heter Alf og er en hellig birma. Jeg er ikke store saken enda og er ikke fylt 4mnd enda.

Mamma kaller meg for en isbjørn, og jeg må si at jeg føler meg minst like tøff...

post-4128-1214756497_thumb.jpg

Skrevet

Takk.. :D *stolt mor* hihi...

Alf er blåmasket han også...

post-4128-1214757679_thumb.jpg

Og så er han så brelete og kosete, løper i beina på meg hele dagen... Når jeg går på do står han til og med utenfor og klorer på døren.... hihi.... Han er så hææærlig...

post-4128-1214757842_thumb.jpg

Skrevet

Syntes de er finest blåmasket. Har en til venn som har samme rase, men den er en annen farge, aner ikke helt hvilken. Har to venner som har hellig birma, det er en fin rase det.

Skrevet

åhh helledussen såå nydelig!! jeg er helt forelsket i rasen og han er bare utrolig nydelig!! jammen meg skal jeg spare så jeg kan få meg en slik en snart!

Skrevet

Jeg har en brunmasket H. Birma, da jeg syntes de er de peneste.

Han fylte 3 år i våres, og prater av og til hull i hodet på meg! :P

Men jeg må si at jeg er glad for at han har roet seg med årene, for han var helt fryktelig til å klore og å bite da han var kattunge! Jeg husker at jeg var sjeleglad hver gang han tok seg en lur, for da var han riktig så søt! :P

Jeg har hatt mange katter opp gjennem årene, men ingen har vært så rampete som han. Det kan jo være fordi han er innekatt da, de andre har vært ute når de har villet.

Har også en halvt Skogskatt på 7 år, og de er veldig gode venner. :ahappy: Likeledes er de begge gode venner med hunden vår.

Håper å kunne slippe ham ut litt når han blir eldre, foreløbig har han en tendens til å stikke over veien, så jeg tør simpelthen ikke la han være ute uten tilsyn i allfall!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
    • Er det nødvendig? Altså om det er lurt å ha og å bruke på pels som ikke røyter? Om det funker bra?
    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...